کتاب عشق و تنهایی

On Love and Loneliness
کد کتاب : 16186
مترجم :
شابک : 978-9643414443
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 198
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 16 تیر

معرفی کتاب عشق و تنهایی اثر کریشنا مورتی

در سال 1950 کریشنامورتی در کتاب عشق و تنهایی گفت: تنها زمانی ذهن به هر شکلی فرار نمی کند که امکان ارتباط مستقیم با آن چیزی که ما به آن تنهایی می گویم و با آن ارتباط برقرار می کنیم و همچنین محبت و عشق را داشته باشد . عشق و تنهایی یک جستجوی اجباری در روابط صمیمی ما با خود ، دیگران و جامعه است. کریشنامورتی اظهار می دارد که "رابطه واقعی" فقط در صورتی محقق می شود که خودشناسی در مورد شرایطی که افراد و گروه ها را از هم جدا می کند وجود داشته باشد.ما تنها با کنار گذاشتن نفس خود می توانیم مشکل تنهایی و عشق واقعی را درک کنیم.

کتاب عشق و تنهایی

کریشنا مورتی
جیدو کریشنامورتی (تلوگو :జిడ్డు కృష్ణ మూర్తి) یا جی کریشنامورتی (تلوگو: జే కృష్ణ మూర్తి)؛ (۱۲ مه ۱۸۹۵– ۱۷ فوریه ۱۹۸۶)، نویسنده، متفکر و سخنران هندی تبار که در خودشناسی و مسائل فلسفی و روانشناختی آثار بسیاری به جای گذاشته است. موضوعات مورد بحث او عبارت اند از: وابستگی و ترس های روانی، آزادی و استقلال فردی، شرطی شدگی ذهن، طبیعت ذهن، مراقبه، روابط انسانی، یادگیری و آموزش. او به طور مداوم بر نیاز انسان به یک انقلاب درونی تأکید داشت؛ انقلابی که نمی تواند توسط یک عامل یا مرجع بیرونی، مذهبی، س...
قسمت هایی از کتاب عشق و تنهایی (لذت متن)
اگر شخص از حرکات و فعالیت های ذهن در تمامیت آن آگاه باشد نه آگاهی جزئی و تجزیه شده نه آگاهی در شکل مشاهده کننده ای که ذهن را می پاید؛ که به آن به طور جزئی توجه دارد و نتیجتا تضادی ایجاد می کند بین « مشاهده کننده » و « مشاهده شونده » آیا در آن آگاهی تام و کامل نمی بیند که ذهن بدون وقفه در حال تشکیل تصاویر است؟ آیا نمی بیند که مدام خاطره ی انواع لذت ها، بدبختی ها، حوادث نامطلوب، آزارها و انواع موثرات، انواع عوامل تاثیرگذار و انواع عوامل فشار را در خود ثبت می کند!؟ عامل شلوغی ذهن ما همین ثبت شده ها هستند؛ همین تصاویر هستند. فکر درباره ی یک عمل جنسی می اندیشد، آن را در خود مجسم می کند، آن را متصور می شود، احساسات و عواطف خاطره انگیز را در خود نگه می دارد؛ و نتیجتا دچار تمایلات و رغبت های شهوی می شود. چنین ذهنی را نمی توان یک ذهن پاک، عفیف و باتقوا نامید. ذهنی واقعا عفیف و باتقوا است که هیچ تصویر و هیچ خاطره ای را در خود ثبت و حمل نمی کند. چنین ذهنی همیشه مبرا، پاک و بی آلایش است!