کتاب نان سال های جوانی اثر هاینریش بل

کتاب نان سال های جوانی

The Bread of Those Early Years

  • قیمت : ۱۰,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب نان سال های جوانی اثر هاینریش بل

والتر فندریش، شخصیت اصلی این رمان عاشقانه، در آلمان پس از جنگ و در دوره ی موسوم به «معجزه ی اقتصادی» زندگی پرتغییر و تحولی را پشت سر گذاشته است. او بعد از جنگ، کارآموزی در شغل های مختلفی را تجربه کرده است: کارآموزی در تصدی گری بانک، نجاری، فروشندگی و برق کاری. والتر در نهایت شغلی پرسود و منفعت پیدا می کند و به عنوان تعمیرکننده ی ماشین های لباسشویی مشغول به کار می شود، اما همچنان از زندگی خود ناراضی باقی می ماند. اما یک روز، این نارضایتی با درخواستی از سوی پدرش برطرف می شود؛ پدر از او می خواهد که در یک ایستگاه قطار، به دنبال دختر یکی از همکارانش برود. ملاقات با هدویگ بیست ساله به نقطه ی عطفی در زندگی والتر تبدیل می شود. او مصمم است که علاقه ی این دختر جوان را جلب کند و عزمی را از خود نشان می دهد که یادآور دوران کودکی اوست؛ زمانی که در شرایط سخت اقتصادی خود، ولع سیری ناپذیر و وسواس گونه ای در طلب نان داشت. اوضاع و احوال دشوار محیط پیرامون، والتر را به یک دزد تبدیل کرده بود تا اینکه سرانجام، تنها چیزی که برای او اهمیت داشت، پول بود. در نهایت، فقط قدرت عشق به هدویگ است که ارزش های اخلاقی فراموش شده را دوباره به یاد والتر می آورد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی نان سال های جوانی


ویژگی ها کتاب نان سال های جوانی

نویسنده برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1972

فیلمی بر اساس این کتاب، با همین عنوان و به کارگردانی هربرت وسلی در سال 1962 ساخته شده است.

برنده ی جایزه ی گئورگ بوخنر سال 1967

مشخصات کتاب نان سال های جوانی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-362-032-5
تعداد صفحه :136
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1955
سری چاپ :9
Title: نان سال های جوانی Author: Description: خرید کتاب نان سال های جوانی The Bread of Those Early Years نویسنده هاینریش بل مترجم محمد اسماعیل زاده انتشارات نشر چشمه - ادبیات داستانی Format: PaperbackPublished By: نشر چشمه Language: Persian ISBN: 978-964-362-032-5 Pages: 136 Published: Edition: 9 https://www.iranketab.ir/book/169-the-bread-of-those-early-years
Price: 10500
بیشتر بخوانید

هاینریش بل نویسنده ای که در دل نازی پاسدار انسانیت بود

هاینریش بل، یکی از محبوب ترین و پر کار ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایت گر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین المللی رسید و در سال 1972، موفق به کسب جایزه ی نوبل ادبیات شد.

نکوداشت های کتاب نان سال های جوانی
One of the best-known contemporary German writers outside of Germany.
یکی از شناخته شده ترین نویسندگان آلمانی در خارج از آلمان.
Publishers Weekly Publishers Weekly

The novel has a certain kinship to the structure of a fairy tale.
این رمان، شباهت بسیاری به ساختار افسانه های کهن دارد.
Enotes

Wonderfully poetic.
به شکل شگفت انگیزی شعرگونه.
Newsweek Newsweek

بخش هایی از کتاب نان سال های جوانی (لذت متن)
بعدها اغلب راجع به این موضوع فکر می کردم که اگر دنبال هدویگ به راه آهن نمی رفتم، چه می شد: وارد یک زندگی دیگر می شدم، درست مثل این که آدم اشتباها وارد قطار دیگری شود.

وقتی به عنوان کارآموزی شانزده ساله، آن هم تنها به شهر آمدم، مجبور بودم که قیمت همه ی چیزها را بدانم، چون توان پرداخت آن ها را نداشتم. گرسنگی، قیمت ها را به من یاد داد.

ترس در من از بین رفته بود، چون می دانستم که هرگز از کنار او دور نمی شدم و لحظه ای ترکش نمی کردم، نه امروز و نه هیچ روز دیگر در آینده ای که در پی خواهد بود و به مجموع آن زندگی می گویند.