کتاب شوالیه ناموجود

The Nonexistent Knight
کد کتاب : 1743
مترجم :
شابک : 978-964-362-051-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 175
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1959
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 11 تیر

سومین مجلد از سه گانه نیاکان ما

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1970 ساخته شده است.

معرفی کتاب شوالیه ناموجود اثر ایتالو کالوینو

کتاب شوالیه ناموجود، رمانی نوشته ی ایتالو کالوینو است که نخستین بار در سال 1959 منتشر شد. داستان این رمان در زمان حکومت شارلماین (موسس امپراتوری روم) می گذرد و توسط راهبه ای روایت می شود که اسراری سر به مهر در سینه دارد. آژیلوف، زرهی سفید و بسیار زیبا است که هیچکس در آن حضور ندارد. اتفاقی باعث می شود که آژیلوف از فرانسه، انگلیس و شمال آفریقا سر دربیاورد و گواهی باشد بر پاکدامنی زنی که سال ها پیش توسط او از تجاوز جان سالم به در برده بود. داستان این رمان از طریق ماجرای پر فراز و نشیب آژیلوف به موضوعاتی همچون هویت و اخلاق انسانی می پردازد و شخصیت اصلی خود را به عنوان نمادی از جوانمردی، پارسایی و وفاداری مطرح می کند؛ نمادی که چیزی نیست جز شوالیه ای ناموجود.

کتاب شوالیه ناموجود

ایتالو کالوینو
ایتالو کالوینو (به ایتالیایی: Italo Calvino) (زاده ی ۱۵ اکتبر ۱۹۲۳ - درگذشته ی ۱۹ سپتامبر ۱۹۸۵) نویسنده ی رمان و داستان کوتاه ایتالیایی است. وی سبک ادبی خاص خود را داشت که می توان آن را سوررئال یا پست مدرن توصیف کرد. سه گانه ی «نیاکان ما» (شامل شوالیه ناموجود، ویکنت شقه شده و بارون درخت نشین) و شهرهای نامرئی و شش یادداشت برای هزاره ی بعدی از تحسین شده ترین آثار او هستند. وی را یکی از مهم ترین نویسندگان ایتالیایی قرن بیستم می دانند.
نکوداشت های کتاب شوالیه ناموجود
A brilliant parody of medieval knighthood.
نقیضه ای درخشان از شوالیه های قرون وسطی.
Barnes & Noble

A Bravura piece executed with brilliance and brio.
اثری استادانه که با نبوغ و سرزندگی خلق شده است.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب شوالیه ناموجود (لذت متن)
اگر کسی وجود داشته باشد که باید به حالش دل سوزاند، عاشقی است که هرگز طعم بوسه های معشوقه را نچشیده و به خاطر آن آه می کشد؛ و هزاران بار ترحم انگیزتر از او، عاشق بی نوایی است که فقط لحظاتی چند، طعم این بوسه ها را چشیده و بعد برای همیشه از آن محروم مانده است.

احساس داشتن یک دشمن در پیش رو و یک دوست در کنار خود، احساس گرم و لذت بخشی است.

هیچ صفحه ای ارزشمند نیست مگر این که وقتی برگردانده می شود، پشت آن زندگی در جریان باشد و به نحو جدا ناپذیری همه ی صفحه های کتاب را به هم پیوند دهد. قلم را همان لذتی به پرواز در می آورد که ما را به دویدن روی جاده ها وا می دارد.