کتاب کوران

The Blind

مشخصات کتاب کوران
مترجم :
شابک : 978-6226189729
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 81
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1890
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 اسفند

معرفی کتاب کوران اثر موریس مترلینک

در مورد نمایشنامه کوران اثر موریس مترلینگ نوشته اند: «کوران بسیاری از نمایشنامه نویسان بزرگ جهان و از جمله «میشل دو گلدرود و ساموئل بکت» را تحت تأثیر خود قرار داده است.» (فرهاد ناظرزاده کرمانی، ۱۳۶۰، ص ۲۷۱) رد پای شخصیت های قبلی در نمایشنامه ناخوانده نیز دیده می شود. از کورها قوه درکشان را گرفته اند. آن ها از حس های دیگرشان استفاده نمی کنند، افلیج هایی هستند که بدون حضور پیشوای مذهبی نمی توانند قدم از قدم بردارند. عجز از توانایی درک محیط اطراف ساعت ها آن ها را بازیچه می کند، در حالی که نمی دانند کشیش در چند قدمی آن ها مردهاست.
کشیشی پیر، گروه نابینایان را به جنگل می برد تا آن ها به صدای خارج گلیسا گوش فرا دهند، او برای آوردن آب کورها را ترک می کند و آن ها بی حرکت منتظر بازگشت کشیش هستند. کشیش نمی خواهد کورها بدون شناخت اطراف در رختخواب بمیرند، او در کنار آن ها، ایستاده به خواب ابدی فرو رفته و کوران این قضیه را بعد از ساعت ها متوجه می شوند. این درک از مرگ، توسط پیرزنی که بیش از سایرین به حس های دیگر و به تجربه بها می دهد اتفاق می افتد.

کتاب کوران

موریس مترلینک
موریس پُلیدور ماری برنار مترلینک (به فرانسوی: Maurice Polydore Marie Bernard Maeterlinck) نویسنده، شاعر و فیلسوف بلژیکی بود.مترلینک در سال ۱۸۶۲ در شهر گنت در قسمت فلاندر کشور بلژیک متولد شد. زبان آلمانی و فرانسه را در خانواده فراگرفت و در مدرسه زبان لاتین آموخت. وی تحصیلات مقدماتی را در مدرسه سن بارب به پایان برد و جهت فراگیری رشته حقوق، فلسفه و حشره‌شناسی وارد دانشگاه گردید و مدارج آن را با موفقیت پشت سر نهاد و پس از فارغ‌التحصیلی به سال ۱۸۸۴ به عضویت کانون وکلای دادگستری شهر کان د...