کتاب ذهنیت موسس

The Founder’s Mentality
کد کتاب : 17671
مترجم :

شابک : 978-6007677803
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 264
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 17 تیر

معرفی کتاب ذهنیت موسس اثر کریس زوک

آن چه در کتاب ذهنیت موسس آمده، سه اصل برای مدیریت و جلوگیری از مشکلات رشد است .چرا دستیابی به رشد سودآور و پایدار بسیار سخت است؟ اکثر مدیران شرکت های خود را طوری مدیریت می کنند که گویی راه حل آن مشکل در محیط خارجی نهفته است: یافتن یک بازار جذاب ، تدوین استراتژی درست ، برنده شدن مشتریان جدید.اما وقتی باین و شرکت کریس زوک و جیمز آلن ، نویسندگان پرفروش ترین سود از هسته ، این سوال را بررسی کردند ، دریافتند که زمانی که شرکت ها نمیتوانند به اهداف رشد خود دست یابند ، 90 درصد زمان ها ریشه اش داخلی است ،نه خارجی مانند افزایش فاصله از خط مقدم ، از دست دادن مسئولیت پذیری ، تکثیر روندها و بوروکراسی ، نامگذاری تعداد معدودی. از این گذشته ، شرکت ها با رشد ، مجموعه ای از بحران های داخلی قابل پیش بینی را در مراحل قابل پیش بینی تجربه می کنند. حتی برای شرکت های سالم ، این بحران ها اگر به درستی اداره نشوند ، توانایی رشد بیشتر را متوقف می کنند و می توانند به طور جدی منجر به روند نزولی شوند.

کتاب ذهنیت موسس

کریس زوک
کریس زوک نویسنده و شریک تجاری در Bain & Company است، که شیوه استراتژی جهانی خود را رهبری می کند. وی در حال حاضر در آمستردام، هلند و در بوستون، ماساچوست زندگی می کند. وی توسط تایمز (لندن) به عنوان یکی از 50 متفکر برتر تجارت در جهان ذکر شده است.
نکوداشت های کتاب ذهنیت موسس
his is a very thoughtful and assured exploration of a key challenge that faces all organisations as they scale that will interest founders and those concerned about the long-term health of their organisations." -- Irish Times
تفکر او، نگرشی تامل بر انگیز و با اطمینان از یک چالش کلیدی است که همه سازمان ها را در مقیاس خود قرار می دهد و بنیانگذاران و کسانی که نگران سلامتی طولانی مدت سازمان های خود هستند را علاقه مند خواهند کرد. "- Irish Times

قسمت هایی از کتاب ذهنیت موسس (لذت متن)
رویای همۀ شرکت هایی که تازه متولد می شوند این است که روزی به سازمانی بزرگ و حرفه ای تبدیل شوند و سری توی سرها درآورند. اما پس از مدتی گرفتار پارادوکس رشد می شوند: «رشد باعث ایجاد پیچیدگی می‏شود و پیچیدگیْ خودْ قاتل خاموش رشد است». به بیان دیگر، رشد، رشد را نابود می کند. موضوع این کتاب، رشد سودآور پایدار است. اینکه چطور شرکتی قادر به کسب و حفظ رشد سودآور شود پرسشی اساسی است که پاسخ ساده ای برای آن وجود ندارد.