کتاب الف لام خمینی

Alef-Lam Khomeini
زندگی نامه ی امام روح الله موسوی خمینی
کد کتاب : 18419
شابک : 978-6005786415
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1157
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

اثر برگزیده ی جایزه ی جلال آل احمد سال 1397

معرفی کتاب الف لام خمینی اثر هدایت الله بهبودی

الف لام خمینی کتابی نوشته هدایت الله بهبودی با ۱۱۵۷ صفحه در یک جلد شامل ۱۸ فصل است. این کتاب در سال ۱۳۹۷ به کوشش انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی به چاپ رسیده است. این کتاب برگزیده یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در بخش مستندنگاری و نیز سی وششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است. کتاب «الف لام خمینی» کتابی جامع دربارهٔ زندگی سید روح الله خمینی است. این کتاب با معرفی خاندان خمینی آغاز می شود. سیر زندگی روح الله را از تولد، نشو و نما، تحصیل در زادگاه، ادامه درس آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علمیه قم پی می گیرد. می توان این زندگی نامه را به دو بخش تقسیم کرد:
اول زندگی علمی روح الله خمینی در قم، که بیش از چهل سال از عمر او را دربر گرفت. دوم زندگی سیاسی او است که از اواسط سال ۱۳۴۱ آغاز می شود. خواننده در این کتاب می تواند به اوضاع اجتماعی روزگار حیات خمینی پی ببرد و تصویری از اوضاع جامعه را به دست بیاورد.

کتاب الف لام خمینی

هدایت الله بهبودی
هدایت‌الله بهبودی کلهری 29 اردیبهشت 1339 در تبریز به دنیا آمد و در سال 1343 همراه خانواده از تبریز راهی تهران شد. وی در سال 1371 در مقطع کارشناسی در رشته تاریخ از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. با آغاز جنگ تحمیلی بهبودی در مقام خبرنگار به فعالیت پرداخت. پیش از آن در واحد امور خارجه‌ی دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی اشتغال داشت. او در سال 1362 خبرنگار روزنامه تهران تایمز شد و سه سال بعد (1365) به دفتر روزنامه‌ی جمهوری اسلامی‌ رفت و مسئول صفحه‌ی «جبهه و جنگ&raqu...