0

کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم The Lost Honour of Katharina Blum


  • قیمت : ۹,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر آبروی از دست رفته کاترینا بلوم
ایران کتاب ایران کتاب

کتاب آبروی از دست رفته ی کاترینا بلوم، اثر هاینریش بل، یکی از پرکارترین نویسنده های آلمانی در دوران پس از جنگ است. اگرچه بل اصرار داشت که شخصیت هایش خیالی و نمادین هستند و نه موجوداتی با فکر بشرگونه، می توان واقعیت های ذهن و چگونگی سیر افکار را در آن ها مشاهده کرد. درگیری یک زن به نام کاترینا در ماجرای مردی تحت تعقیب، او را به سوژه ی اصلی خبرنگاری تبدیل می کند که قصد دارد با منفور نشان دادن زن، تیترهای اصلی روزنامه را از آن خود کند. با افزایش حملات و فزونی گرفتن تهدید های بی نام و نشانی که کاترینا را هدف گرفته اند، او فقط یک راه را برای خلاصی از این کابوس در پیش راه خود می بیند. این رمان با واژگون کردن کامل قواعد کتاب های ژانر معمایی، داستان خود را با اعتراف به یک جرم آغاز کرده و مخاطب را به دل گستره ای از احساسات، کشته شدن شخصیت ها و فوران اجتناب ناپذیر خشونت، می برد. در دوره ای که خبرنگاران از هیچ اقدامی برای جذاب کردن قصه شان دریغ نمی کنند، کتاب آبروی از دست رفته ی کاترینا بلوم، اثر هاینریش بل، بسیار ملموس و نزدیک به واقعیت جلوه می کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی آبروی از دست رفته کاترینا بلومانتشارات: نیلوفرنیلوفر
مترجم: حسن نقره چی
نویسنده: هاینریش بل هاینریش بل
مشخصات آبروی از دست رفته کاترینا بلوم
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 134
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1974
شابک : 978-964-448-231-1
وزن : 160
سری چاپ : 4

ویژگی ها

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1972

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی فون تروتا و اشلوندروف در سال 1975 ساخته شده است

نکوداشت
Evocative and observed.
تأثیرگذار و فکر شده.
LA times LA times

Beautifully profound.
به شکل زیبایی ژرف.
Guardian Guardian

Intelligent and well-constructed.
هوشمندانه و خوش ساخت.
Newsweek Newsweek

لذت متن
باید خودشان را جای ما بگذارند تا مجسم کنند که چه حالی به ما دست می دهد، هنگامی که توی دهان پرشان و یا بهتر بگویم پوزه ی پرشان باز هم غذا می چپانند، همه هم بدون استثنا ابتدا به ظرف خاویار یورش می برند.

مردان و زنان میلیونری هم هستند که سیگار و کبریت و بیسکویت توی کیفشان پنهان می کنند. اگر امکانش بود پاکت پلاستیکی با خودشان می آوردند و باقیمانده ی غذاها و قهوه و شیرینی را با خوشان می بردند. پول همه ی این ها را باید زحمتکشان که مالیات از حقوقشان کم می شود، بپردازند.

حتی افرادی با تحصیلات عالی و شهرت و شخصیت اجتماعی, وجودشان از تنفر آکنده می شود و نقشه ی خشونت بار ترین اعمال را می کشند.