کتاب لرد جیم

Lord Jim
کد کتاب : 443
مترجم :
شابک : 978-964-448-677-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 388
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 4 تیر

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های 1925 و 1965 ساخته شده است.

معرفی کتاب لرد جیم اثر جوزف کنراد

لرد جیم، رمانی نوشته ی جوزف کنراد است که برای اولین بار به صورت داستان های پیاپی در مجله ی بلک وود از اکتبر 1899 تا نوامبر 1900 به انتشار رسید. خدمه ی یک کشتی مسافربری به همراه دریانوردی جوان و بریتانیایی به نام جیم، در شرایطی سخت و بغرنج، کشتی را به حال خود رها می کنند. جیم به خاطر این کار به صورت رسمی مورد انتقاد و سرزنش قرار می گیرد و داستان در ادامه، تلاش های این شخصیت برای مواجهه با خود و گذشته اش را پی می گیرد. جیم که از خاطره ی آن سفر مصیبت بار در عذاب است، راهی سفری به منطقه ای دوردست به نام پاتوسان شده و پس از موفقیت در کسب و کار و تجارت در این منطقه، با نام «لرد جیم» شناخته می شود. او در این مکان، آرامش و عزت نفس به دست می آورد اما زمانی که گروهی از راهزنان به جزیره پا می گذارند، خاطره ی ننگین گذشته ی جیم، دوباره ذهن او را درگیر خود می سازد و رابطه ی او با مردم جزیره را به خطر می اندازد.

کتاب لرد جیم

جوزف کنراد
جوزف کنراد با نام «تئودور یزف کنراد نالچ کوژینوسکی»، زاده ی ۳ دسامبر ۱۸۵۷ و درگذشته ی ۳ اوت ۱۹۲۴، نویسنده ی بریتانیایی-لهستانی بود.تئودور کنراد نالچ کورزینوسکی در سال ۱۸۵۷ در بردیچیف، امپراتوری روسیه (پادولیای، اوکراین کنونی) متولد شد. این منطقه از ملیت های مختلفی تشکیل شده بود که چهار مذهب و جهار زبان و چندین طبقه ی اجتماعی داشتند. آن بخشی که ساکنینش به زبان لهستانی حرف می زدند و خانواده ی کنراد هم از آن ها بود، آبا و اجدادی از طبقه ی سلاچتا بودند که طبقه ای پایین تر از آریستوکرات ها بود، ثر...
نکوداشت های کتاب لرد جیم
A subtle study of the meaning of honor and courage, loyalty and betrayal.
پژوهشی دقیق درباره ی معنی افتخار و شجاعت، وفاداری و خیانت.
Barnes & Noble

One of the best English-language novels of the 20th century.
یکی از بهترین رمان های انگلیسی زبان قرن بیستم.
Modern Library

It embodies the values and turmoil of a fading empire.
این اثر، تجلی بخش هنجارها و آشفتگی های یک امپراطوری در حال سقوط است.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب لرد جیم (لذت متن)
وظیفه ی من که در حال تلاش برای انجام آن هستم، وادار کردن تو به شنیدن و احساس کردن است؛ مهم تر از هر چیز، وظیفه ام وادار کردن تو به دیدن است.

باید انسان ها را علاوه بر دوستانشان، از روی دشمنانشان قضاوت کنی.

هیچ وقت انسان دیگری را با نقطه ضعف خودت آزمایش نکن.