کتاب شیوه های نقد ادبی

Critical Approaches to Literature
  • قیمت : 55,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: علمی علمی
    نویسنده:
کد کتاب : 18995
مترجم :
شابک : 978-9644043123
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 637
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1981
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب شیوه های نقد ادبی اثر دیوید دیچز

کتاب شیوه های نقد ادبی برخی از مهم ترین روش هایی را که به وسیله ی آن ها ادبیات مورد بحث قرار گرفته، ارائه کرده است. این کتاب نه تاریخ نقد ادبی است و نه برگزیده ای تشریح شده از متون مهم انتقادی.
تقسیم کتاب به سه باب براساس تناسب موضوع انجام شده است.
در باب اول این نکته مورد بحث قرار گرفته که منتقدان مختلف به این سوال که «ماهیت ادبیات تخیلی چیست؛ فایده و ارزش آن کدام است؟» چه پاسخ داده اند.
باب دوم به نقد عملی می پردازد و به بیان روش های مختلفی که با آن بعضی آثار فن ادب ارزیابی شده یا ممکن است ارزیابی شود.
باب سوم به زمینه هایی از تحقیق می پردازد که از این راه منتقد ادبی با دیگر انواع پژوهش سروکار پیدا می کند، نظیر روان شناسی و جامعه شناسی و ارتباط بین نقد ادبی و این علوم را بررسی می کند.

کتاب شیوه های نقد ادبی

دیوید دیچز
دیوید دیچز (2 سپتامبر 1912 - 15 ژوئیه 2005) یک مورخ ادبیات و منتقد ادبی اسکاتلندی، محقق و نویسنده بود. وی در مورد ادبیات انگلیسی، ادبیات اسکاتلندی و فرهنگ اسکاتلندی به صورت گسترده نوشته است.او در ساندرلند، در خانواده ای یهودی با سابقه لیتوانیایی به دنیا آمد - موضوع خاطرات خود در سال 1956 با عنوان "دو جهان: یک کودکی یهودی ادینبورگ". وی در حالی که هنوز کودکی خردسال بود، در اواخر جنگ جهانی اول به ادینبورگ نقل مکان کرد، جایی که پدرش، دکتر سالیس دایچ، خاخام جامعه یهودی ادینبورگ بود و بنیانگذار شعب...