کتاب باد در درختان بید

The Wind in the Willows
کد کتاب : 484
مترجم :
شابک : 978-600-296-404-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1908
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

باد در بیدزار
The Wind in the Willows
  • 15 % تخفیف
    125,000 | 106,250 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 24611
مترجم :
شابک : 978-6003533493
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1908
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

معرفی کتاب باد در درختان بید اثر کنت گرهم

با رسیدن بهار و خوب شدن آب و هوا، حوصله ی موش کور خوش قلب داستان از نظافت و تمیزکاری سر می رود. او از خانه ی زیرزمینی خود خارج شده و بعد از گذشت مدتی، به رودخانه ای می رسد که قبلا هرگز آن را ندیده بود. موش کور در آن جا، موش آبی را ملاقات می کند که در این موقع از سال، تمام روزهایش را در کنار آب رودخانه می گذراند. این دو با قایق موش کور به گشتن در رودخانه مشغول می شوند و رابطه ی دوستانه ای میانشان شکل می گیرد. کتاب باد در درختان بید، نوشته ی کنت گرهم، همانند دیگر آثار بزرگ ادبیات کودک، برای بزرگترها هم همیشه جذاب و دلپسند بوده است. با این که این کتاب برای اولین بار در سال 1908 به انتشار رسید و در آن زمان، اتومبیل ها چندان فراگیر نبودند، باد در درختان بید به شکل شگفت انگیزی، توصیفاتی بسیار امروزی از آقای وزغ عاشق سرعت، گورکن مهربان، موش آبی احساساتی و موش کور ماجراجو ارائه می دهد. این رمان از لطافت طبع و سبک نگارش جذاب کنت گرهم بهره مند بوده و داستانی بسیار جذاب و سرگرم کننده درباره ی شجاعت، بخشندگی و از همه مهم تر، دوستی است.

کتاب باد در درختان بید


ویژگی های کتاب باد در درختان بید

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب بین سال های 1949 و 1994 ساخته شده است.

کنت گرهم
کنت گرهم، زاده ی 8 مارس 1859 و درگذشته ی 6 جولای 1932، نویسنده ی اسکاتلندی بود که بیشتر به خاطر اثر شاخص خود، باد در درختان بید، شناخته می شود.کنت در ادینبورگ اسکاتلند به دنیا آمد. او چند سال اول زندگی را به خاطر شغل پدر در کنار دریا گذراند و بسیار در آن جا خوشحال بود. اما زمانی که مادرش را در پنج سالگی بر اثر بیماری از دست داد، پدرش که به الکل اعتیاد داشت، مسئولیت مراقبت از او و خواهر و برادرش را به مادربزرگشان در روستایی در برک شایر سپرد.گرهم دوست داشت تا در دانشگاه آکسفورد تحصیل کند اما به...
نکوداشت های کتاب باد در درختان بید
For more than a century, The Wind in the Willows have enchanted children of all ages.
باد در درختان بید، بیش از یک سده است که مخاطبین کودک در همه ی سنین را مسحور خود ساخته است.
Barnes & Noble

A must-have for every child's library.
کتابی که هر کودکی باید در کتابخانه اش داشته باشد.
Amazon Amazon

A charming, exciting and humorous tale.
داستانی جذاب، هیجان انگیز و طنزآمیز.
Common Sense Media Common Sense Media

قسمت هایی از کتاب باد در درختان بید (لذت متن)
گورکن گفت: «وزغ خودخواه و سبک سر باز هم دچار غرور ثروتش شده و قصد دارد باز هم ماشیش را عوض کند. باید مدتی با او زندگی کنیم تا او را سر عقل بیاوریم.»

امروز اینجا و فردا به سوی جایی دیگر! سفر، تغییر، علاقه، هیجان! تمام دنیا پشت سرت و چشم اندازی در افق که مدام تغییر می کند.

سمور گفت: «همه چیز درست می شود، دوست خوب من. من همرات می آیم و همه ی راه ها را چشم بسته بلدم؛ و اگر کله ای نیاز به مشت خوردن داشته باشد، با خیال راحت می توانی روی من حساب کنی که به آن مشت بزنم.