کتاب کشتن مرغ مینا اثر هارپر لی

کتاب کشتن مرغ مینا

To Kill a Mockingbird

  • قیمت : ۱۷,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
مترجم: فخرالدین میر رمضانی
نویسنده: هارپر لی هارپر لی

معرفی کتاب کشتن مرغ مینا اثر هارپر لی

کشتن مرغ مقلد، رمانی فراموش نشدنی درباره ی دوران کودکی است. دوران کودکی، در محله ای خواب زده در جنوب آمریکا که معصومیت هر لحظه در برابر بی عدالتی و تعصب نژادی، قربانی می شود. رمان کشتن مرغ مینا ، با به تصویر کشیدن بحران و عذاب وجدانی تکان دهنده، بلافاصله پس از انتشار در سال 1960، تبدیل به پرفروش ترین کتاب شد و نظر مساعد منتقدین را به خود جلب کرد. کشتن مرغ مقلد (کشتن مرغ مینا) در سال 1961 جایزه ی پولیتزر را از آن خود کرد و فیلم ساخته شده بر اساس آن، موفق به دریافت جایزه ی اسکار شد. کتاب کشتن مرغ مقلد که بسیار دراماتیک و تأثیرگذار است، به اصل و ریشه های رفتار های انسان،معصومیت و تجربه، مهربانی و بی رحمی، عشق و نفرت، و شوخ طبعی و ترحم می پردازد. رمان کشتن مرغ مینا بومی و محلی نوشته ی زنی جوان اهل آلاباما، اکنون بیش از 18 میلیون بار چاپ و به چهل زبان ترجمه شده است و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. هارپر لی، نویسنده ی رمان کشتن مرغ مینا ، همیشه آن را داستان عاشقانه ای ساده توصیف کرده است. این اثر امروزه به عنوان شاهکاری در ادبیات آمریکا در نظر گرفته می شود.

خرید و معرفی کتاب خواندنی کشتن مرغ مینا


ویژگی ها کتاب کشتن مرغ مینا

برنده جایزه پولیتزر داستان سال 1961

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلمی با همین عنوان به کارگردانی رابرت مولیگان در سال 1962 ساخته شده است.

مشخصات کتاب کشتن مرغ مینا
قطع :رقعی
تعداد صفحه :370
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1960
نوع جلد :جلد نرم
شابک :978-600-121-574-2
سری چاپ :4
Title: کشتن مرغ مینا Author: Description: خرید کتاب کشتن مرغ مینا To Kill a Mockingbird نویسنده هارپر لی مترجم فخرالدین میر رمضانی انتشارات علمی و فرهنگی - ادبیات داستانی Format: Paperback Published By: علمی و فرهنگی Language: Persian Pages: 370 Published: ISBN: 978-600-121-574-2 Edition: 4 https://www.iranketab.ir/book/41-to-kill-a-mockingbird
Price: 17000
بیشتر بخوانید

در دنیای نوجوانی ساعت چند است؟

بیایید سوار بر قالیچه ای پرنده، بر فراز دنیاهایی پر از شگفتی به پرواز درآییم.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب کشتن مرغ مینا
Remarkable triumph . . . Miss Lee writes with a wry compassion that makes her novel soar.
موفقیتی شایان توجه... خانم لی با دلسوزی طعنه آمیزی می نویسد که باعث اوج گرفتن رمانش می شود.
Life magazine

Skilled, unpretentious and tototally ingenuous . . . tough, melodramatic, acute, funny.
استادانه، نامتظاهرانه و کاملا اصیل و رک... گزنده، ملودراماتیک، زیرکانه و خنده آور.
New Yorker New Yorker

Miss Lee wonderfully builds the tranquil atmosphere of her Southern town, and as adroitly causes it to erupt a shocking lava of emotions.
خانم لی به شکل شگفت آوری اتمسفر آرام محله ی جنوبی خود را خلق می کند و همان قدر ماهرانه آن را به آتشفشانی فعال با گدازه هایی از احساسات تبدیل می کند.
San Francisco Examiner

بخش هایی از کتاب کشتن مرغ مینا (لذت متن)
تا زمانی که مسائل را از نقطه نظر کسی نبینی، آن شخص را به طور کامل درک نکرده ای... تا زمانی که به زیر پوستش بروی و به همراه آن قدم برداری.

تنها چیزی که از قانون اکثریت پیروی نمی کند، وجدان آدم است.

زمان هایی مثل این بود که فکر می کردم پدرم، که از اسلحه و تفنگ متنفر بود و هرگز در هیچ جنگی حضور نداشت، شجاع ترین آدمی بود که تا به حال زیسته است.