برخیز عشق من،برخیز

مجموعه آثار 1
heinrich böll short stories

  • 20 % تخفیف
    قیمت : 18,000 | 14,400 تومان
  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:

مشخصات کتاب برخیز عشق من،برخیز
مترجم :
شابک :978-600376344-9
قطع :رقعی
تعداد صفحه :180
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1950
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :2 شهریور

معرفی کتاب برخیز عشق من،برخیز اثر هاینریش بل | ایران کتاب

آثار هاینریش بل روایتی است از جنگ و تاثیر مخرب آن بر عشق، غرور و اخلاق. بل از ملالت ها ، پلیدی ها و بی معنی بودن جنگ سخن می گوید. اما «برخیز عشق من برخیز» روزگار مردمی است که در ویرانه های حاصل از جنگ،به دنبال نشانه ای برای باور مجدد به زندگی هستند.انزجاراز جنگ و همذات پنداری با مصیبت های آلمان خاکسترنشین، جایگاه بل را به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ این کشور تثبیت نموده است.

کتاب برخیز عشق من،برخیز

هاینریش بل
هاینریش بل، ۲۱ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر کلن به دنیا آمد. در بیست سالگی پس از اخذ دیپلم در یک کتابفروشی مشغول به کار شد اما سال بعد از آن، هم زمان با آغاز جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال ۱۹۴۵ را در جبهه های جنگ به سربرد. با این که خانواده اش با نازی ها و حزب ناسیونال سوسیالیسم مخالف بودند، او در ابتدا با آن ها همدلی داشت.بل در سال ۱۹۴۲ با آن ماری سش ازدواج کرد که اولین فرزند آن ها، به نام کرسیتف، در سال ۱۹۴۵ بر اثر بیماری از دنیا رفت. پس از جنگ به تحصیل در رشته ی زبان و ادبیات آلم...
قسمت هایی از کتاب برخیز عشق من،برخیز (لذت متن)
ند هفتۀ آخر، مرتب تلاش می کردم از مردمی که از من می پرسیدند برای امرار معاش چه می کنم، بپرهیزم. اگر واقعا ناچار می شدم اسمی برای حرفه ام بگذارم، مجبور بودم واژه ای را بر زبان بیاورم که آنان را سراسیمه می کرد. از این رو، ترجیح می دهم از روشی نظری برای ثبت اعترافاتم بر کاغذ استفاده کنم.

او خیلی زود به ایستگاه رسید و تا به امروز اگرچه ده سالی است که همسرمن است، اما نمی دانم که آیا باید افسوس آن تلفن را بخورم یا نه. هر چه باشد، همسرم شغل مرا در شرکت حفظ کرد، به خواستهٔ رو به زوالم جان بخشید و او واقعا تنها کسی است که من باید به خاطر فرصت های پیشرفتی که اکنون جامهٔ حقیقت به خود پوشیده است، از وی تشکر کنم.