سیاره آقای سملر

Mr. Sammler's Planet

  • قیمت : 26,000 تومان

  • وضعیت : موجود
  • انتشارات: ورا ورا
    نویسنده:
مشخصات سیاره آقای سملر
مترجم :گلبرگ درویشیان
شابک :978-600982311-6
قطع :رقعی
تعداد صفحه :410
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1971
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :29 خرداد

Mr. Sammler's Planet

  • قیمت : 40,000 تومان

  • وضعیت : موجود
  • انتشارات: افراز افراز
    نویسنده:
مشخصات سیاره آقای سملر
مترجم :
شابک :9786003262867
قطع :رقعی
تعداد صفحه :360
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1971
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :30 خرداد

معرفی کتاب سیاره آقای سملر اثر سال بلو | ایران کتاب

مان «سیاره آقای سملر» در ۶ فصل نوشته شده است. پس از متن رمان هم، موخره ای با عنوان «بی تمدن از هر نظر: اندوه نیویورک در سیاره آقای سملر» نوشته استنلی کرواچ درج شده است. متن رمان پیش رو، پر از گفتگوهای ذهنی شخصیت اصلی داستان است به ویژه در بخش های ابتدایی و گفته می شود که خواندن برخی قسمت های این کتاب، مانند آزمون صبر و تحمل است. به گفته مترجم این کتاب، «سیاره آقای سملر» به تعبیر بسیاری از خوانندگان انگلیسی، از آن دست کتاب هایی است که باید پس از تمام کردنش، دوباره از ابتدا آغازش کنید تا مفهومش را بهتر متوجه شوید. در این آزمون تحمل و بردباری اگر کسی پیروز شود، به یکی از گنجینه های ادبیات جهان فائق آمده است.

کتاب سیاره آقای سملر


ویژگی های کتاب سیاره آقای سملر

برنده جایزه ملی کتاب آمریکا 1971

قسمت هایی از کتاب سیاره آقای سملر (لذت متن)
اما اکنون رولزرویس دیگر وارد کوچه ها شده بود. همین طور که ماشین از کنار درختان عبور می کرد می شد صدای برگ های بهاری تازه را شنید که در باد تکان می خوردند. بعد از این همه سال، سملر هنوز مسیر خانه الیا را در آن کوچه های پر پیچ و خم و در میان آن جنگل حومه شهر یاد نگرفته بود.

سرانجام رسیدند، به آن بنای نیمه چوبی سبک تئودور که این جراح متشخص و همسرش، دو فرزندشان را در آن بزرگ کرده و در چمن های زیبایش بدمینتون بازی کرده بودند. سملر که در سال ۱۹۴۷ به عنوان پناهنده ای به آن جا آمده بود با دیدن آن بزرگسالانی که با راکت بدمینتون و گوی پردارش مشغول بودند و آن همه سرزندگی و سرخوشی حیرت کرده بود. اکنون چمن های دوطرف مسیر زیر نور ماه می درخشیدند و به نظر سملر رسید که خوب کوتاه شده بودند و از سنگ ریزه های سفید و کوچک زیر لاستیک اتومبیل صدای دلنشین آسیاب شدن می آمد.

درختان نارون کهن سال و قطور بودند، پیر، پیرتر از مجموع سن تمام گرونرها. چشمان حیوانات در مقابل نور چراغ های جلوی اتومبیل یا چراغ هایی که اطراف مسیر تعبیه شده بودند پدیدار می شدند و می درخشیدند: چشمان موش، موش کور، موش خرمای کوهی آمریکا، گربه و یا حباب های شیشه ای چراغ ها که از میان چمن ها و بوته ها سردر آورده بودند. هیچ پنجره ای روشن نبود. امیل نور چراغ ها را روی در ورودی انداخت. والاس با عجله بیرون پرید و نوشیدنی اش را روی فرش کف ماشین ریخت. سملر کورمال کورمال دنبال لیوان گشت و آن را به راننده داد و گفت: «این افتاد.» سپس به دنبال والاس در امتداد سنگ ریزه هایی که زیر پایشان خش خش می کردند به راه افتاد.