کتاب شش درس نخستین بازیگری صحنه

Acting
کد کتاب : 68231
مترجم :
شابک : 978-6227349030
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 156
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1933
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

بازیگری شش درس نخست
Acting
کد کتاب : 20460
مترجم :
شابک : 978-9647204323
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 126
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1933
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب بازیگری شش درس نخست اثر ریچارد بولسلافسکی


ریچارد بولسلاوسکی ، استاد بزرگ بازیگری در کتاب مشهور خود به نام « بازیگری: شش شش درس نخست» تئوری و تکنیک بازیگری خود را به شکلی داستانی و پر جنب و جوش در دسترس خوانندگان و هنرآموزان بازیگری قرار می دهد.
کار بولسلاوسکی به طور گسترده برای بازیگران وکارگردانان شناخته شده ضروری است.
این کتاب می تواند یک کتاب بالینی برای یک بازیگر آماتور یا حرفه ای باشد.
بولسلاوسکی در اصل توانست تعالیم استانیسلاوسکی را از روسیه به امریکا منتقل کند. او و دیگر شاگردان استانیسلاوسکی توانستند هنر بازیگری در امریکا را ارتقا دهند و نسل بسیار کاربلدی را از بازیگران امریکایی تعلیم دهند. این کتاب در اصل شرح درس اصلی بولسلاوسکی است که به همت نشر "افکار" توسط "حسن ملکی" به فارسی برگردانده شده است.
این کتاب مدتهاست که به بازیگران کمک می کند تا مهارت بازیگری را بهتر بشناسند و آنچه را که برای رشدشان به عنوان یک هنرمند لازم است ، درک کنند.
دانش ریچارد بولسلاوسکی از تئاتر بر اساس عمق و وسعت تجربه ای چشمگیر بود. وی که عضو تئاتر هنری مسکو و مدیر اولین استودیوی آن بود ، در روسیه ، آلمان و آمریکا به عنوان بازیگر ، کارگردان و معلم کار کرد. وی علاوه بر اموزگاری، به تولید نمایشنامه ها و کمدی های موفق در برادوی مشغولیت داشت.

کتاب بازیگری شش درس نخست

ریچارد بولسلافسکی
ریچارد بولسلافسکی (Richard Boleslawski؛ ۴ فوریهٔ ۱۸۸۹ – ۱۷ ژانویه ۱۹۳۷) کارگردان و هنرپیشه اهل لهستان و ایالات متحده آمریکا بود.وی کارگردان فیلم‌هایی همچون پزشکان، بی‌نوایان و تئودورا وحشی می‌شود بوده است.
قسمت هایی از کتاب بازیگری شش درس نخست (لذت متن)
... [صبح. اتاق من. در می زنند.] من: بفرمایید. [در باز می شود، آهسته و خجولانه. دخترک زیبای هجده ساله ئی وارد می شود. دخترک با چشمان بیم ناک و از حدقه در آمده به من می نگرد و کیف دستی اش را سخت می فشارد.] دخترک: من... من... شنیده م هنرهای نمایشی درس می دید. ...