گوساله و دونده ی دو استقامت

Le Veau suivi de Le Coureur de fond

  • قیمت : 10,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:

مشخصات کتاب گوساله و دونده ی دو استقامت
مترجم :
شابک :978-2000382058
قطع :رقعی
تعداد صفحه :200
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :2014
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :29 تیر

مو یان برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات 2012

معرفی کتاب گوساله و دونده ی دو استقامت اثر مو یان | ایران کتاب

مو یان برنده نوبل ادبی در سال 2012 نویسنده ای از کشور چین است این کتاب نخستین اثری است که از این نویسنده جهانی توسط اصغر نوری به فارسی ترجمه شده است.

مویان شخصیت های داستانی خود را از میان مردم عادی بر می گزیند و دغدغه ها و درگیری های روزمره آن ها را با مشکلات اجتماعی، سیاست، فرهنگ، اقتصاد و نظم حاکم با طنزی گیرا و گزنده بیان می کند. این کتاب در بردارنده دو داستان بلند از این نویسنده است.
اگرچه منتقدان و کارشناسان ادبی آثار مویان را با رمان های دیکنز، فاکنر و مارکز مقایسه می کنند، اما می توان او را یک لا فونتن چینی هم به حساب آورد. چیزی که مویان از تشبیه، استعاره و اخلاق دنیای حیوانات برمی گیرد، نوشتارش را به رئالیسمی قوی و سرشار از ابتکار مجهز می کند؛ حکایت های مربوط به حیوانات، فانتزی، ابسورد، مضحکه، هجو و کمدی به سبک نوشتاری او غنا می بخشند و از بعضی جنبه ها منحصر به فردش می کنند. این استعداد تغییر شکل دادن امر حقیقی بدون ترک آن، به مویان اجازه می دهد در کتاب هایش به مضمون های تابو در چین نزدیک شود، از قبیل سیاست، تک فرزندی، بی عدالتی، انحراف های قدرت حاکم و مسائل جنسی.

دو داستان «گوساله» و «دونده ی دو استقامت» در سال 1998 نوشته شد ه اند و سال 2012، پس از اختصاص جایزه ی نوبل ادبیات به مو یان، به فرانسوی ترجمه شدند. کتاب حاضر از روی این نسخه به فارسی ترجمه شده است. از نظر منتقدان فرانسوی، این دو داستان، به دلیل دارا بودن بسیاری از ویژگی های سبک نوشتاری مو یان، مدخل خوبی برای ورود به دنیای داستانی او هستند.

کتاب گوساله و دونده ی دو استقامت

مو یان
گوان موئه با نام مستعار مو یان، نویسنده ی معاصر چینی است که در سال ۲۰۱۲ به خاطر «رئالیسم خیره کننده ای که قصه های مردمی و تاریخ را با زمان حال پیوند می دهد» برنده ی جایزه ی نوبل شد. مو یان، نام مستعار اوست که معنی «سکوت کن» می دهد.مو یان در سال ۱۹۵۵ در شمال شرق شهرستان گائومی واقع در استان شاندونگ چین در یک خانواده ی کشاورز به دنیا آمد. او در زمان انقلاب فرهنگی چین مدرسه را ترک کرد و در یک کارخانه تولید محصولات نفتی مشغول به کار شد. پس از انقلاب فرهنگی به ارتش آزادی بخش مردم پیوست و نوشتن را ...
دسته بندی های کتاب گوساله و دونده ی دو استقامت