چیستی هنر

The Art Question

مشخصات کتاب چیستی هنر
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-312-957-6
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2003
تعداد صفحه :159
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

از کتاب های پرفروش فلسفی در انگلیس و آمریکا

معرفی کتاب چیستی هنر اثر نایجل واربرتون | ایران کتاب

کتاب چیستی هنر، اثری نوشته ی نایجل واربرتون است که نخستین بار در سال 2003 انتشار یافت. هنر چیست؟ این سوالی است که بسیاری از ما به دنبال پاسخش هستیم اما از پرسیدن آن هراس داریم. واربرتون در این اثر درخشان و قابل فهم، دقیقا به زوایای مختلف همین سوال می پردازد. این نویسنده ی پرفروش با بهره گیری از تصویرسازی ها و عکس های مختلف، از پل سزان و فرانسیس بیکن گرفته تا اندی وارهول و دیمین هرست، از منظری فلسفی به مسئله ی هنر می پردازد. او با نثری ساده و روان، تئوری های هنری ای را توضیح می دهد که زیاد مورد بحث قرار گرفته اند اما درک درستی از آن ها حاصل نشده است. واربرتون علاوه بر این، به توضیح و تفسیر مسائلی پیچیده در هنر، همچون قصد و نیت حقیقی هنرمندان، شیوه ی اجرا و عواطف آن ها می پردازد.

کتاب چیستی هنر

نکوداشت های کتاب چیستی هنر
A stimulating and handy guide through the art maze.
راهنمایی برانگیزاننده و کاربردی در هزارتوی هنر.
Barnes & Noble

Essential reading for anyone interested in art and philosophy.
اثری ضروری برای هر کسی که به هنر و فلسفه علاقه مند است.
Amazon Amazon

An excellent introduction to the philosophy of art.
مقدمه ای عالی بر فلسفه ی هنر.
Think

قسمت هایی از کتاب چیستی هنر (لذت متن)
به نظر می رسد که چیستی هنر بیش تر شایسته ی واکنشی فلسفی ست تا هنری. اما این به آن معنا نیست که فلسفه پاسخ ساده ای برای آن دارد. در واقع، یکی از دستاوردهای مطالعه ی فلسفه آگاهی از این نکته است که به پرسش هایی که به ظاهر بسیار ساده اند، نمی توان به سادگی پاسخ داد.

چنان که پیش تر گفتم، اشیای بی قرار، مثل «سفیر»، «اثر هنری واقعی»، و «فواره» نوعی فلسفه ی بصری را مطرح می کنند که به چیستی هنر می پردازد و به آن پاسخ می گوید. اما اشتباه است اگر چنین آثاری را جایگزینی تمام عیار برای فلسفه بدانیم. بیشتر آن ها حکم شوخی را دارند. امکانات فلسفه برای سخن گفتن از چیستی هنر بیش از امکانات یک اثر تجسمی است.