کتاب رهبران نوین

قدرت هوش هیجانی در رهبری
Primal Leadership: Realizing the Power of Emotional Intelligence

مشخصات کتاب رهبران نوین
مترجم : امیرمحمد قدس شریفی
شابک : 978-6007418246
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 مهر

معرفی کتاب رهبران نوین اثر دانیل گولمن

کتاب رهبران نوین به ما نشان میدهد که وظیفه بنیادی هر رهبر، ایجاد حس خوب در رهروانش است و این هنگامی میسر میشود که رهبر هم افزایی کند؛ یعنی فورانی از انرژی مثبت را باعث شود که منجر به شکوفایی افراد گردد. به این ترتیب، نقش بنیادین یک رهبر مسلما نقشی هیجانی است. در سازمانهای مدرن، این وظیفه هیجانی اما ناپیدا، هنوز مهم ترین وظیفه رهبری است؛ یعنی هدایت هیجانات جمعی به سوی مسیر درست و غبار زدایی از فضای آلوده به هیجانات مسموم. این وظیفه بر دوش تمام رهبران سنگینی میکند؛ از اعضای هیئت مدیره گرفته تا مدیر یک فروشگاه معمولی.

از آنجایی که داشتن قدرت رهبری یکی از ویژگی های معلمان برجسته است، خواندن این کتاب به معلمان توصیه می شود.

کتاب رهبران نوین

دانیل گولمن
دانیل گولمن (به انگلیسی: Daniel Golman) روانشناس آمریکایی است. وی زادهٔ سال ۱۹۴۶ میلادی و از دانش آموختگان دانشگاه هاروارد است. دانیل گولمن با نوشتن کتاب هوش عاطفی معروف شد.دانیل گولمن، مسئولیت نگارش بخش مربوط به رفتار و علوم مغزی را در نیویورک تایمز بر عهده دارد و مقاله های او در سراسر جهان منتشر می شود. او مدتی در دانشگاه هاروارد به تدریس اشتغال داشت و پیشتر، سردبیر مجله روان شناسی بود.
قسمت هایی از کتاب رهبران نوین (لذت متن)
پریشانی نه تنها توانایی های ذهن را فرسایش میدهد بلکه باعث کاهش هوش هیجانی در افراد میشود. کسانی که آشفته اند، در تشخیص درست عواطف دیگران مشکل پیدا میکنند و به این ترتیب اصولی ترین مهارت مورد نیاز برای همدلی در ایشان تضعیف شده و در نتیجه مهارتهای اجتماعی دیگر نیز مختل میشود. نکته دیگر اینکه طبق یافته های نوین درباره رضایت شغلی، عواطفی که افراد هنگام کار کردن حس میکنند، مستقیما معرف کیفیت حقیقی زندگی کاری آنهاست. مقدار زمانی که در سرکار عواطف مثبت را تجربه می کنیم، یکی از قویترین شاخص های پیش بینی رضایت شغلی است و نشان میدهد چقدر ممکن است یک فرد کارش را رها کند. در این معنا، رهبرانی که خلق و خوی بد را اشاعه میدهند به درد کسب و کار نمیخورند و آنانی که مروج خلق و خوی خوبند، باعث رونق کار میشوند.