کتاب نه تنبیه نه تشویق

چگونه انگیزه های درونی را پرورش دهیم؟
Punished by Rewards

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 40,000 | 34,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: صابرین صابرین
    نویسنده:

مشخصات کتاب نه تنبیه نه تشویق
مترجم :
شابک : 978-9642785421
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1993
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 25 مهر

معرفی کتاب نه تنبیه نه تشویق اثر الفی کوهن

نه تنبیه، نه تشویق: چگونه انگیزه های درونی را پرورش دهیم» نوشته الفی کهن است و روش هایی برای انگیزش کودکان و نوجوانان با رویکرد متفاوتی را پیشنهاد می دهد. این روشکرد مبتنی بر این است که به جای ابزارهای تشویقی یا تنبیهی، روی پرورش انگیزه های درونی تمرکز دارد. و به همین جهت کتاب مناسبی برای معلمان است و خواندن آن توصیه می شود.

کتاب نه تنبیه نه تشویق

الفی کوهن
آلفی کوهن نویسنده و مدرس آمریکایی در زمینه آموزش، والدین و رفتار انسان است.او طرفدار آموزش مترقی است و انتقادات بسیاری از جنبه های سنتی مدیریت، والدین، و بطور کلی جامعه آمریکایی ارائه داده است.
قسمت هایی از کتاب نه تنبیه نه تشویق (لذت متن)
به طورکلی پاداش در تکالیف گوناگون بسیاری نه تنها موجب بهبود عملکرد نمی شود بلکه کیفیت کار را خدشه دار می سازد، به ویژه تکالیفی که نیاز به خلاقیت دارند. البته برنامه تشویقی یا پرداخت برمبنای شایستگی، به استفاده از پاداش بستگی دارد. اما به چه دلیل باید باور کنیم چنین کاربردی از عواملی که سایر انگیزه های بیرونی را عقیم می گذارند تأثیر نخواهد پذیرفت؟ خیر. انگیزه بیرونی در محیط های کاری به هیچ وجه موثرتر از محیط های دیگر نیست. در سال ۱۹۶۰ مک گرگور با توجه به اینکه برنامه های تشویقی می توانند به پیامدهای زیر منجر شوند آنها را مورد انتقاد قرار داده است: محدود ساختن عمدی بازدهی، مخفی کاری، تولید پنهانی، گزارشهای دروغین ...، خصومت نسبت به مجریان برنامه، بدبینی و تردید درباره صداقت و انصاف مدیران، بی تفاوتی نسبت به اهمیت همکاری با دیگر بخش های سازمان (جز در مواردی که شامل همکاری دسیسه آمیز برای شکست نظام پاداش دهی صورت می گیرد).