کتاب امیل

Emile or On Education
کد کتاب : 2440
مترجم :
شابک : 978-964-620-584-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 408
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1762
نوع جلد : جلد نرم
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

امیل
Emile
کد کتاب : 3994
مترجم : سعید مولوی
شابک : 9786006988016
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 632
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1762
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

امیل یا آموزش و پرورش
Emile
کد کتاب : 3998
مترجم :
شابک : 9789643463939
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 640
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1762
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب امیل اثر ژان ژاک روسو

امیل یا آموزش و پرورش رساله ای است در مورد ماهیت آموزش و ماهیت انسان که توسط ژان ژاک روسو نوشته شده است . خود او آن را "بهترین و مهمترین" همه نوشته های خود می دانست. در طول انقلاب فرانسه ، امیل به اثری الهام بخش برای سیستم نوین آموزش فرانسه تبدیل شد.کتاب در پنج بخش تدوین شده است: مراحل مختلف رشد، ویژگی های اخلاقی کودکان، دروسی که باید تدریس شود، نقش آموزش نظری و تجربی، نقش ورزش در تربیت، و نقش جامعه و خانواده در تربیت .در این کتاب روسو با متفکرانی چون لاک و افلاطون وارد تعامل جدی می شود و جامع ترین گزارش خود را از رابطه بین خوشبختی و شهروندی ، معلمان و دانش آموزان و زنان و مردان بیان می کند.این اثر به سوالات بنیادی سیاسی و فلسفی در مورد رابطه بین فرد و جامعه می پردازد – چگونه فرد می تواند خوبی ذاتی خود را در یک جامعه ی فاسد حفظ کند. جمله آغازین آن: "هرچیز تا زمانی که از دستان سازنده اش خلق میشود خوب است اما هنگامی که به دست انسان می افتد افول میکند".
اگر به تاریخ فرانسه ، تاریخ آموزش یا زندگی عجیب روسو علاقه دارید این کتاب به شما توصیه می شود.

کتاب امیل


ویژگی های کتاب امیل

یکی از بهترین کتاب های حوزه آموزش و پرورش

ژان ژاک روسو
ژان ژاک روسو، زاده ی 28 جون 1712 و درگذشته ی 2 جولای 1778، فیلسوف و نویسنده ی سوییسی بود.اندیشه های روسو در زمینه های سیاسی، ادبی و تربیتی، تأثیر بزرگی بر معاصران خود گذاشت. او که سال ها در پاریس زندگی می کرد، به عنوان یکی از راه گشایان آرمان های انقلاب فرانسه در نظر گرفته می شود. اگر چه روسو، از نخستین روشنگرانی است که مفهوم حقوق بشر را به طور مشخص به کار گرفت، اما نزد او از این مفهوم تنها می توان به معنایی ویژه و محدود سخن به میان آورد. روسو رادیکال تر از هابس و جان لاک و شارل دو مونتسکیو م...
قسمت هایی از کتاب امیل (لذت متن)
"من ترجیح می دهم متناقض باشم تا متعصب."

"تنها درس اخلاقی مناسب برای کودک - مهمترین درس برای هر زمان زندگی - این است:" هرگز به کسی آسیب نرسانید. "

همه شرارت از ضعف ناشی می شود. کودک فقط بدلیل اینکه ضعیف است ، شرور است. او را قوی کنید. او خوب خواهد بود.اگر امکان انجام هر کاری برایش میسر بود هیچگاه به کسی صدمه ای وارد نمی کند.