کتاب سلوک به سوی صبح

Journey to the East
  • 10 % تخفیف
    26,000 | 23,400 تومان
  • موجود
  • انتشارات: ماهی ماهی
    نویسنده:
کد کتاب : 235
مترجم :
شابک : 978-964-209-079-2
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 127
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1932
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 8 تیر

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه نوبل ادبیات سال 1946

معرفی کتاب سلوک به سوی صبح اثر هرمان هسه

رمان سلوک به سوی صبح اثر هرمان هسه، با نثری ساده و مسحورکننده، روایت گر داستان سفری زمینی و در عین حال، روحانی است. مردی آلمانی به نام اچ.اچ که رهبر یک گروه موسیقی است، به سفری ماجراجویانه به همراه انجمنی محرمانه دعوت شده است که اعضای آن، شخصیت های مشهوری در تاریخ چون پل کله، موتزارت و آلبرتوس مگنوس هستند. شرکت کنندگان در این سفر از محدودیت های زمان و مکان گذشته و در زوریخ به کشتی نوح برمی خورند و با دون کیشوت ملاقات می کنند. مقصد نهایی این مسافران، مشرق زمین و «آشیانه ی نور» است؛ جایی که شخصیت های داستان انتظار دارند تا در آن، به بازیابی روحی و معنوی دست یابند. اما هماهنگی و توازنی که در ابتدای سفر میان اعضا وجود داشت، خیلی زود به درگیری و تضادی آشکار تبدیل می شود. هر کدام از مسافران، بقیه ی گروه را غیرقابل تحمل پنداشته و مسیری جداگانه برای خود انتخاب می کند. در همین حال، اچ.اچ، سایر افراد را مسئول شکست این سفر دانسته و با تلخی فراوان آن ها را سرزنش می کند. اما مدت ها بعد از پایان یافتن سفر، اچ.اچ. با جست وجو در آرشیو انجمن، متوجه نقش خود در ازهم پاشیدگی گروه و همین طور، ماهیت شوم و تهدیدکننده ی خود سفر می شود.

کتاب سلوک به سوی صبح

هرمان هسه
هرمان هسه، زاده ی ۲ ژوئیه ی ۱۸۷۷ و درگذشته ی ۹ اوت ۱۹۶۲ میلادی، ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی-سوئیسی و برنده ی جایزه ی نوبل سال ۱۹۴۶ در ادبیات بود.پدر هرمان، مدیریت موسسه ی انتشارات مبلغین پروتستان را به عهده داشت. مادرش دختر هندشناس معروف، دکتر «هرمان گوندرت» و مدیر اتحادیه ی ناشران کالو بود. کتاب خانه ی بزرگ پدربزرگ و شغل پدر، اولین باب آشنایی هرمان هسه جوان با ادبیات بود. او در سال ۱۹۱۲ به سوئیس مهاجرت کرد و در سال ۱۹۲۳ تابعیت آن کشور را پذیرفت و در همین زمان برای بار دوم ازدواج ...
نکوداشت های کتاب سلوک به سوی صبح
A classic of modern literature.
اثری کلاسیک در ادبیات مدرن.
Barnes & Noble

With remarkably clear and accessible language.
با زبانی بسیار صریح و قابل فهم.
Amazon Amazon

A profound rendering of the struggle between faith and despair.
تصویری ژرف از تنازع میان ایمان و یأس.
Bookrags Bookrags

قسمت هایی از کتاب سلوک به سوی صبح (لذت متن)
هر چیزی را که بادقت و از نزدیک بررسی می کنم، نامطمئن و غیرقابل اتکا می شود، همه چیز محو می شود و از هم می پاشد.

اکنون در این مرحله ی مصیبت بار، تمام روز را در دل طبیعت خزان زده ی زردپوش و زیر آسمان کبود پیوسته به آواز پاسداران و نشانه های رمز ایشان گوش فرامی داشتم و بازگشت پیکی و رسیدن پیامی را با بی صبری فزاینده ای انتظار می کشیدم و هربار ناکام می شدم و جز چهره های درمانده و آشفته نمی دیدم.

نخستین بار احساسی شبیه به اندوه و تردید در دل یافتم و هر قدر این احساس در دلم شدیدتر می شد، آشکارتر می دیدم که فقط امید به بازیافتن لئو نبود که سستی می گرفت، بلکه گویی دیگر هیچ چیز درخور اطمینان نبود و همه چیز سزاوار تردید بود و بیم آن بود که رفاقت همراهان و ایمان به سفر و سوگند وفاداری و حتی سلوک ما به سوی صبح و خود زندگی، همه ارزش و معنای خود را از دست بدهند.