کتاب تروتسکی زوال یک انقلابی

Trotsky: Downfall Of A Revolutionary
کد کتاب : 25451
مترجم :
شابک : 978-9641853107
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 358
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب تروتسکی زوال یک انقلابی اثر برتراند پتنود

حدود ساعت چهار صبح، صدای رگبار گلوله آرامش شب را شکست. تروتسکی که از خواب عمیق پریده بود، فکر کرد صدای آتش بازی است و مکزیکی ها یکی از اعیادشان را جشن گرفته اند. به خودش که آمد، متوجه شد «انفجارها خیلی نزدیک و درست درون اتاق بود، کنارم و بالای سرم. بوی باروت تندتر و نافذتر شد. آنچه همیشه منتظرش بودیم اتفاق افتاه بود و به ما حمله شده بود.»
تروتسکی، مردی که سخنرانی های آتشینش در جریان انقلاب اکتبر ۱۹۱۷، کشوری را به حرکت وامی داشت، کمیسر جنگ، نامی هم طراز لنین.
بعدها دشمنی های دنیای سیاست او را چهره ای خائن به مردم و کشورش معرفی کرد. در فاصله ای کوتاه، دشمن و رقیب قدرتمند او، استالین، مقدمات اخراجش از حزب و سپس تبعیدش از کشور را فراهم کرد.
دوستان و اعضای خانواده اش یک به یک تاوان نزدیکی و وفاداری به او را به بهای رنج، تبعید، یا مرگ شان پراختند. این کتاب، با نگاهی به گذشته، به سال های پایانی زندگی در تبعید تروتسکی می پردازد. و شاید در پایان پرسشی پنهان را مطرح می کند؛ آیا از سر گذراندن تمام آن رنج ها، مخاطرات، تبعیدها و مرگ ها ناگزیر بود؟

کتاب تروتسکی زوال یک انقلابی

برتراند پتنود
برتراند پتنود (Bertrand M. Patenaude) (متولد: 21 فوریه 1956) مدرس دانشگاه استنفورد است، جایی که او عضو پژوهش در کتابخانه و بایگانی موسسه هوور است. او نویسنده کتاب بزرگ نمایش در بولولند است که برنده جایزه کتاب مارشال شولمن شد. او در منلو پارک، کالیفرنیا زندگی می کند.