0

کتاب شکار گوسفند وحشی A Wild Sheep Chase


  • قیمت : ۳۲,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۲۷,۲۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر شکار گوسفند وحشی
مینا دامغانیان مینا دامغانیان

کتاب شکار گوسفند وحشی، اثری ادبی و خارق العاده است و نقطه ی آغاز شهرت بین المللی هاروکی موراکامی تلقی می شود. داستان بسیار ساده شروع می شود: یک کارمند تبلیغات بیست وچند ساله، کارت پستالی را از دوستش دریافت کرده و از تصویر آن، برای تبلیغ یک شرکت بیمه استفاده می کند. چیزی که او متوجه نمی شود این است که در منظره ی روستایی به نمایش درآمده در تصویر کارت پستال، گوسفندی با علامت ستاره بر پشتش دیده می شود. او با استفاده از این عکس، به صورت ناخواسته توجه مردی سیاه پوش را جلب می کند که او را در تنگنایی تهدیدکننده قرار می دهد: گوسفند را پیدا کن یا با عواقب سختی مواجه شو. بدین شکل، جست وجویی مفصل و فراواقعی آغاز می شود که قهرمان داستان را از اماکن پرازدحام توکیو تا کوه های دورافتاده و برفی شمال ژاپن با خود همراه می سازد؛ او در این کوه ها، نه تنها اطلاعاتی از گوسفند اسطوره ای به دست می آورد، بلکه با جنبه های تاریک و شرورانه ی وجود خود نیز آشنا می شود. کتاب شکار گوسفند وحشی، رمانی غیرمعمول و بسیار جذاب است که توانایی های موراکامی را در داستان سرایی به خوبی نشان می دهد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی شکار گوسفند وحشیمشخصات شکار گوسفند وحشی
قطع : رقعی
شابک : 978-964-380-876-1
وزن : 470
تعداد صفحه : 422
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1982
سری چاپ : 3

ویژگی ها

برنده ی جایزه ی نوما سال 1982

بیشتر بخوانید

رئالیسم جادویی، ژانری برآمده از دنیای سحرآمیز واقعیت ها

رئالیسم جادویی، ژانر فوق العاده جذاب و محبوبی است که از دل جهان بینی سحرآمیز مردم آمریکای لاتین به دنیای ادبیات وارد شده است.

نکوداشت
A marvelous hybrid of mythology and mystery.
ترکیبی شگفت انگیز از اسطوره شناسی و داستان معمایی.
Bookrags Bookrags

A witty adventure.
یک ماجراجویی هوشمندانه.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

Murakami is a mythmaker for the millennium.
موراکامی، اسطوره ساز این هزاره است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

لذت متن
همه عکس های تنهایی که از او توی آلبوم بود، کنده شده بود. عکس هایی که دو نفره بودیم، بریده شده بود و قسمت هایی که من در آن ها تنها بودم یا عکس های کوهستان، رودخانه و گوزن و گربه دست نخورده مانده بود. سه آلبوم عکس به یک گذشته ی تجدید نظر شده تبدیل شده بود. انگار از بدو تولد تنها بودم، همه ی روزهای زندگی ام را تنها بوده ام و تنها هم خواهم ماند.

نمی دونم، یه چیزی در وجود تو هست. مثلا یه ساعت شنی: روی آدمی مثل تو می شه حساب کرد که وقتی شن ها تموم شد، آدم اون ساعت شنی رو برگردونه.

معمولا می شه آدم ها رو توی دو دسته طبقه بندی کرد: آدم های پیش پا افتاده ی واقع گرا و آدم های پیش پا افتاده ی خیالباف.