کتاب تاریخچه مختصر تراکتورها در اوکراین

A Short History of Tractors in Ukrainian
کد کتاب : 27022
مترجم :

شابک : 978-6222010300
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 اردیبهشت

برنده ی جایزه ی ساگا 2005

برنده جایزه اوری من وودهاوس سال 2005

نامزد دریافت جایزه ی من بوکر و اورنج در سال 2005

معرفی کتاب تاریخچه مختصر تراکتورها در اوکراین اثر مارینا لویتسکا

هنگامی که یک مهاجر اوکراینی پیر و تازه بیوه شده از قصد خود برای ازدواج مجدد خبر می دهد، دخترانش باید برای خنثی کردن عمل او دشمنی دیرینه خود را کنار بگذارند. دو سال پس از مرگ مادر آنها پدرشان عاشق یک زن مطلقه ی بلوند و جذاب شده است. پدرشان هشتاد و چهار ساله است و زن سی و شش ساله. حالا خواهران ورا و نادژدا برای نجات پدر مهندس مجاهر خود از شر این زن موبلوند والنتینا باید اختلاف های قدیمی شان را کنار بگذارند. زنی که هیچکس جلویش را برای رسیدن به ثروت بگیرد.اما مبارزات این دو خواهر برای بیرون کردن والنتینا منجر به کشف اسراری خانوادگی می شود. و هرچه می گذرد خصومت ها افزایش می یابد و اسرار خانوادگی فاش می شود. پنجاه سال از تاریک ترین سال های تاریخ اروپا کشف می شود و این خانواده را به ریشه هایی از خودشان بازمی گرداند که سال ها ترجیح داده بودند فراموشش کنند. کتاب تاریخچه ی مختصر تراکتور ها در اوکراین ترکیبی از شوخ طبعی و گرمای واقعی را ارائه می دهد و داستانی است در مورد لذت بردن از ناپسندی پیر شدن. این رمان اولین رمان پرفروش نویسنده ی پرفروش مارینا لویستسکا است که بیش از یک میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شده است. داستان خنده داری از دو خواهر متخاصم در برابر دوست دختر پدرشان.
این کتاب موفق، برنده ی جایزه ی ساگا در سال 2005 ، برنده جایزه اوری من وودهاوس در سال 2005 و نامزد دریافت جایزه ی من بوکر و اورنج در سال 2005 است.

کتاب تاریخچه مختصر تراکتورها در اوکراین

نکوداشت های کتاب تاریخچه مختصر تراکتورها در اوکراین
Charming, poignantly funny.
جذاب و بسیار خنده دار.
Washington Post Book World Washington Post Book World

Lewycka is a writer with a fundamentally optimistic vision of the future and a healthy curiosity about the past.
لویتسکا نویسنده ای است که دیدگاهی اساسا خوش بینانه در مورد آینده و دیدگاهی سالم در مورد گذشته دارد.
Chicago Tribune Chicago Tribune

A ride that, despite the bumps and curves in the road, never feels anything less than jaunty
سفری که با وجود دست اندازها و انحناهای موجود در جاده ، هرگز به شما حسی جز سرخوشی نمی دهد.
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب تاریخچه مختصر تراکتورها در اوکراین (لذت متن)
دو سال بعد از اینکه مادرم از دنیا رفت، فیل بابای هشتاد و چهار ساله ام باد هندوستان کرد و عاشق و دلباخته ی زیبارویی اوکراینی شد: سی و شش ساله، بلوند، جذاب و البته مطلقه. زنی که مثل أجل معلق سررسید و درست عین نارنجک، وسط زندگی مان ترکید و کند و کثافت خاطرات مزخرفمان را از ته برکه ی آرام خانواده دوباره به سطح آب آورد و لگدی حواله ی ارواح رفتگان خاندان کرد همه چیز از یک تماس تلفنی شروع شد. پدرم با صدایی هیجان زده و لرزان از آن سوی خط می گوید: - خبرای خوب نادژدا دارم زن میگیرم.

زن بالغ وجودم مهربان است و سخت نمی گیرد و پیش خودش می گوید چقدر آخرین شعله های عشق در این سن و سال زیباست. اما دخترک وجودم به شدت عصبانی است و در سرم فریاد می زند که ای بابای خائن، پیر سگ، هنوز دو سال هم از فوت مامان نگذشته. هم عصبانی ام و هم کنجکاو. برای دیدن این زن لحظه شماری می کنم. زنی که دارد جای مامان را غصب می کند. - به نظر که خیلی خوبه بابا کی میتونم ببینمش؟ . خب معلومها بعد از اینکه زنم شد. - به نظرت بهتر نیست قبلش با هم آشنا شیم؟ - برای چی؟ تو که نمی خوای باهاش ازدواج کنی.

فکر همه چیز را کرده. خانم گیس طلایی همزمان با گذر عمر بابا و پیرتر شدنش، او را تر و خشک می کند. پیرمرد هم بسقفی می شود بر سر این مطلقهی اوکراینی و پسرش، و تا زمان یافتن یک شغل درست ودرمان برای خانم، مقرری ناچیزش را هم با او قسمت می کند. پسرشاخ شمشادش هم که فوق العاده با استعداد و نابغه است، پیانو مینوازد و از تحصیلات خوب در سیستم آموزشی بریتانیا بهره مند می شود.