کتاب اشطباحات لپی

Introductory Lectures on Psychoanalysis
کد کتاب : 30376
مترجم : حسین آرومندی
شابک : 978-6003380868
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1917
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 14 آبان

معرفی کتاب اشطباحات لپی اثر زیگموند فروید

مبحث پیراکنشی ها یا اشتباهات لپی که در اثر پیش رو به آن پرداخته شده صرفا به افراد بیمار اختصاص ندارد بلکه همه ما به طور مکرر در زندگی روزمره خود بارها با آن مواجه شده ایم؛ به عقیده نگارنده این کتاب، یعنی زیگموند فروید اغلب این اشتباهات برملا کننده واقعیت هایی درونی هستند که افراد به طور آگاه و یا نا آگاه سعی در پنهان کردن آن داشته اند؛ در حقیقت توجه به این اشتباهات لپی و زیرنظر قرار دادن شان می تواند زمینه را برای شناخت بیشتر از افراد فراهم آورد. هرگونه اشتباه لفظی، قلمی و هرگونه اشتباه ساده واضح که اجتناب از آن دشوار نباشد به عنوان زیر مجموعه ای از اشتباهات لپی در نظر گرفته می شود.
محتوای اثر پیش رو شامل سخنرانی های فروید است به طور کلی برای رشته های روانشناسی و روانپزشکی نگارش شده اما مخاطب عام نیز می تواند به اندازه وسع خود از آن بهره بجوید.

کتاب اشطباحات لپی

زیگموند فروید
زیگموند فروید، زاده ی 6 می 1856 و درگذشته ی 23 سپتامبر 1939، متخصص مغز و اعصاب اتریشی و خالق روانکاوی بود. فروید در خانواده ای یهودی در شهر فرایبرگ واقع در امپراتوری اتریش چشم به جهان گشود. او در سال 1881 موفق به اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه وین شد و در سال 1902 به درجه ی استادی رسید. پس از فارغ التحصیلی، فروید در بیمارستان عمومی وین مشغول به کار شد و در درمان هیستری به وسیله ی یادآوری تجارب دردناک گذشته از طریق هیپنوتیزم، با دکتر جوزف بروئر همکاری داشت. او در سال 1885 با مارتا برنیز ازدواج کرد ...