کتاب دفترهای مالده لائوریس بریگه

The Notebooks of Malte Laurids Brigge
کد کتاب : 513
مترجم :
شابک : 978-964-448-382-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1910
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 1 اردیبهشت

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

معرفی کتاب دفترهای مالده لائوریس بریگه اثر راینر ماریا ریلکه

دفترهای مالده لائوریس بریگه، مهم ترین اثر منثور راینر ماریا ریلکه به حساب می آید و یکی از اولین آثار اوست که این نویسنده را به مخاطبین آمریکایی معرفی نمود. این کتاب، یکی از اولین رمان های بزرگ نوگرا به حساب می آید که شاعر بزرگ آلمانی زبان، راینر ریلکه، آن را به رشته ی تحریر درآورده است. مردی جوان به نام مالده لائوریس بریگه در اتاقی ارزان قیمت در پاریس زندگی می کند در حالی که اسباب و وسایلش در انبار در حال پوسیدن هستند. او مدام به مرگ و ارواح اعضای خانواده ی اشرافی اش فکر می کند؛ خانواده ای که همگی از بین رفته اند و خودش، تنها بازمانده در میان آنان است. این رمان که به گونه ای خودزندگی نامه ی ریلکه به حساب می آید، دارای نثری فوق العاده درخشان و داستانی بسیار جذاب و تأثیرگذار درباره ی تغییرات زندگی یک انسان است.

کتاب دفترهای مالده لائوریس بریگه

راینر ماریا ریلکه
رنه کارل ویلهلم ماریا ریلکه، زاده ی 4 دسامبر 1875 و درگذشته ی 29 دسامبر 1926، شاعر و رمان نویس چک/اتریشی بود.او در شهر پراگ چشم به جهان گشود و دوران کودکی چندان شاد و خوشحالی نداشت.پدر و مادر ریلکه در سال 1884 از هم جدا شدند و او را وادار به ورود به دانشگاه نظامی کردند. ریلکه سال های 1886 تا 1891 را در این دانشگاه گذراند و به علت بیماری آن جا را ترک کرد. او پس از 4 سال تلاش برای گذراندن امتحان ورودی دانشگاه، سرانجام موفق به این کار شد و در پراگ و مونیخ، به تحصیل ادبیات، تاریخ و فلسفه مشغول گش...
نکوداشت های کتاب دفترهای مالده لائوریس بریگه
Extraordinary for its structural uniqueness and purity of language.
خارق العاده به خاطر منحصر به فرد بودن ساختار و خلوص و شیوایی زبان.
Barnes & Noble

Rilke's masterpiece has proven to be one of the most influential and enduring works of fiction of our century.
این شاهکار ریلکه، جایگاه خود را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و ماندگارترین آثار داستانی عصر حاضر تثبیت کرده است.
Amazon Amazon

One of the world's most beautiful books.
یکی از بهترین و زیباترین کتاب های جهان.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

قسمت هایی از کتاب دفترهای مالده لائوریس بریگه (لذت متن)
اما آن زن، آن زن یکسره در خود مچاله شده، بر دست هایش فرو افتاده بود. همین که دیدمش، پا سست کردم. وقتی بینوایی غرق فکر است، نباید مزاحمش شد. شاید سر انجام چیزی را که به فکرش می رسد، بیابد.

اکنون که در خود آرام گرفته ای، ببین که چگونه پیشاروی خود در دست هایت تمام می شوی، دم به دم به حرکت های مبهم، رد خط های چهره ات را می گیری. و در درونت به ندرت جای خالی پیدا می شود.

معشوق ها مسکینند و در خطر. زنهار که از خود فراتر روند و بدل به عاشقان شوند. حریم عشاق امنیت محض است. راز در درونشان منزه شده است و همانند بلبلان، آن را یکریز سر می دهند، چرا که تقسیم ناپذیر است.