در جست و جوی زمان از دست رفته

In Search of Lost Time

  • قیمت : ۳۳۹,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۲۷۱,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: مرکزمرکز
نویسنده:

معرفی کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته اثر مارسل پروست

این رمان، با خاطرات خوش کودکی راوی میان سال خود آغاز می شود. مارسل، راوی و شخصیت اصلی رمان در جست و جوی زمان از دست رفته، همزمان با توصیف داستان زندگی خود، شخصیت هایی به یاد ماندنی را نیز به مخاطب معرفی می کند: شارلز سوان، که رابطه ای محکم با فاحشه ای به اسم اودت برقرار می کند؛ دختر این دو نفر به اسم گیلبرت سوان، که معشوقه ی مارسل است؛ خانواده ی اشرافی گرمانتس که شامل مردی فاسد به اسم بارون دو شارلس، پسرعمویش رابرت و البته آلبرتین می شود؛ کسی که مارسل به او دلبستگی شدیدی پیدا می کند. زندگی مارسل، آینه ی جهان نمایی از انسان های سالم و فاسد است. او در طول اتفاقات این رمان، طیف وسیعی از نادانی ها و بیچارگی های بشر را به چشم خود می بیند. او در پست ترین حالت روحی خود، زمان را از دست رفته می یابد و احساس می کند که زیبایی و معنی، از هر آنچه که تا به حال به دست آورده، بسیار محو و دور شده است. او همچنین از فکر نگارش کتابی که همیشه امیدوار به نوشتنش بوده، بیرون می آید. اما در یک مهمانی پس از جنگ، راوی به واسطه ی حوادثی در حافظه ی ناخودآگاهش، درمی یابد که همه ی زیبایی هایی که در طول عمرش تجربه کرده است، به شکلی جاودانه و ابدی، زنده و حاضر هستند. زمان دوباره مفهوم پیدا می-کند و مارسل برای نوشتن رمانش، با زمان مرگ خود به مسابقه برمی خیزد؛ رمانی که نتیجه اش کتابی است که مخاطب این اثر در دست خود دارد. مارسل در جستجویی برای زمان از دست رفته، چیزی اختراع نمی کند بلکه همه چیز را تغییر می دهد؛ او با انتخاب، ترکیب و تبدیل حقایق، پیوستگی نهانی و اهمیت جهانی آن ها را آشکار می سازد.

کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته


ویژگی ها کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته

برنده ی جایزه ی گنکور سال 1919

مجموعه داستان 7 جلدی

مشخصات کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته
نوع جلد :گالینگور
قطع :وزیری
شابک :978-964-305-897-5
تعداد صفحه :5340
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1913
سری چاپ :11
بیشتر بخوانید

چه کسی از مارسل پروست می ترسد؟

پروست با کمال گرایی وسواس گونه ای می نوشت و هر چیزی را که از طریق هنر، موسیقی و کتاب در مورد فرهنگ، جامعه و زندگی آموخته بود، به ساختاری پویا از کلمات تبدیل می کرد.

رمان را هرچه صدا کردم برنگشت

نقدی بر ترجمه کتاب در جست‌وجوی زمان از دست رفته نوشته مارسل پروست، ترجمه مهدی سحابی

نکوداشت های کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته
A masterpiece by Marcel Proust.
شاهکاری از مارسل پروست.
Library Journal Library Journal

Marcel Proust is the greatest novelist of the twentieth century, just as Tolstoy was in the nineteenth.
مارسل پروست، بزرگترین رمان نویس قرن بیستم است، همانطور که تولستوی، این عنوان را در قرن نوزدهم داشت.
Washington Post Washington Post

Expertly and lovingly crafted.
استادانه و دوست داشتنی.
Newsweek Newsweek

بخش هایی از کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته (لذت متن)
در تئوری می دانیم که زمین می چرخد. اما در عمل این را نمی بینیم و آسوده زندگیمان را می کنیم، چون زمینی که رویش قدم می زنیم، نمی جنبد. زمان زندگی نیز چنین است و برای نشان دادن گریزش، قصه نویسان، ناگزیر به چرخش عقربه ها شتابی دیوانه وار می دهند، ده، بیست، سی سال را در دو دقیقه به خواننده می نمایانند.

کوته فکران می پندارند که ابعاد بزرگ پدیده های اجتماعی، فرصت بسیار خوبی برای رخنه و کاوش در روان آدمی به دست می دهد. اما باید بدانند که برعکس، تنها با فرو رفتن در ژرفناهای یک فرد می توان به درک آن پدیده ها رسید.

تجربه باید به من می آموخت [ البته اگر هیچگاه چیزی به کسی آموخته باشد ] که عاشقی یک نفرین است. مانند نفرین هایی که در قصه ها می خوانیم و علیه اش کاری نمی شود کرد و فقط باید صبر کنی تا افسونش پایان بگیرد.