در راه

On the Road

  • قیمت : ۳۵,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۲۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نشر چشمهنشر چشمه
نویسنده:

معرفی کتاب در راه اثر جک کروآک

کتاب در راه (که با عنوان «در جاده» نیز ترجمه شده است)، به سال های سفر جک کروآک به همراه دوستش، نیل کسدی، در آمریکای شمالی می پردازد. این دو نفر، سراسر آمریکا را با هدف یافتن شناختی از خود و کسب تجربه های عجیب و کمیاب زیر پا می گذارند. خصوصیت های کروآک از قبیل عشق به آمریکا، علاقه به انسانیت و توجه ویژه ی او به جاز، کتاب در راه را به اثری الهام بخش با اهمیتی جاودانه تبدیل کرده است. ایده ی اولیه ی در راه، دومین رمان کروآک، در اواخر دهه ی 1940 در مجموعه ای از دفترهای یادداشت شکل گرفت و سپس در طول سه هفته در آپریل 1951 به شکل کتاب درآمد. این اثر برای اولین بار در سال 1957 به چاپ رسید. پس از چندین و چند درخواست برای ساخت فیلم از روی این کتاب، سرانجام فیلمی با همین عنوان به تهیه کنندگی فرانسیس فورد کاپولا بر اساس داستان کتاب ساخته شد. این اثر کلاسیک از کروآک به مفاهیمی چون آزادی و شور و اشتیاق در زندگی پرداخته و آغازگر جنبش «بیت» در آمریکا بود و از زمان اولین انتشارش، جمع کثیری از نسل های متمادی را تحت تأثیر خود قرار داده است.

کتاب در راه


ویژگی ها کتاب در راه

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های 2010 و 2012 ساخته شده است.

مشخصات کتاب در راه
نوع جلد :گالینگور
قطع :رقعی
شابک :978-964-362-524-5
تعداد صفحه :388
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1957
سری چاپ :4
نکوداشت های کتاب در راه
The novel of freedom and the search for authenticity that defined a generation.
رمانی درباره ی آزادی و جست وجوی اصالت که یک نسل را تعریف کرد.
Barnes & Noble

The most beautifully executed, the clearest and the most important utterance yet made by the generation Kerouac himself named years ago as 'beat'.
خوش ساخت ترین، واضح ترین و مهم ترین اثر از نسلی که خود کروآک، نام آن را «بیت» گذاشت.
New York Times New York Times

A highly euphoric and intensely readable story.
داستانی منحصربه فرد و فوق العاده خواندنی.
Downbeat

بخش هایی از کتاب در راه (لذت متن)
اون قدر چرخ زدم که سرگیجه گرفتم. فکر کردم دارم به رویایی ژرف سقوط می کنم، اون هم درست از فراز یه پرتگاه. اوه، پس دختری که عاشقشم کجاست؟ به این فکر کردم و به دورتادورم نگاهی انداختم، به همون شکلی که به همه جای جهان کوچیک زیر پام نگاه کرده بودم. و در برابر چشم هام، لاشه ی بزرگ و بکر و باد کرده ی قاره ی آمریکایی من آروم گرفته بود.:

خورشید غروب می‏کند، سرخ و بزرگ. همه اسم‏های جادویی دره پیش رویم می‏گسترند، مانتکا و مادرا، و باقی‏شان. چیزی نگذشت که غروب شد، غروبی انگورمانند، غروبی ارغوانی بر فراز باغ‏های نارنگی و مزارع وسیع خربزه، خورشید به رنگ انگور فشرده، با رد سرخ شرابی، زمین‏ها به رنگ عشق و رازهای اسپانیایی. سرم را از پنجره بیرون بردم و ریه‏هایم را از هوای معطر پر کردم.

بهترین معلم، تجربه است اما نه از منظر تحریف شده ی شخصی دیگر.