کتاب نظریه ی عمومی اشتغال ، بهره و پول

The General Theory of Employment, Interest, and Money
کد کتاب : 31617
مترجم :
شابک : 978-9641850366
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 470
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1935
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب نظریه ی عمومی اشتغال ، بهره و پول اثر جان مینارد کینز

کینز با پیشینیان خود چنان تفاوت دارد که گویی هر گونه پیوندی را با اندیشه های اقتصادی دیرین گسسته است و این معنی پدیده انقلاب فکری را در دنیای آرام تفکر اقتصادی روزگار وی مجسم می سازد.

متقدمین کینز به ترتیب، تولید و توزیع و گردش و مصرف ثروت را پایه بررسی گرفته بودند، حال آن که کینز نظریه های اشتغال، پس انداز، مزد، قیمت و بهره را مبنای مطالعه قرار داد، و تحقیق درباره تعادل و توزیع را در جهان فارغ از عنصر زمان رها کرد و به شناسایی وسایلی پرداخت که قادر به تأمین رشد تولیدند. این گونه است که عنصر زمان در تجزیه و تحلیل اقتصاد وارد می شود و این «زیباروی خفته» از خواب «تعادل و پیشبینی کامل» برمی خیزد. کینز از سرمایه گذاری عاملی مهم و اساسی می سازد و زمینه ادامه رشد اقتصادی و اجتماعی را روشن می کند.

جان مینارد کینز، اقتصاددان معروف انگلیسی است، که ایده هایش، موسوم به «اقتصاد کینزی» بر نظریه سیاسی و اقتصادی مدرن و نیز بر سیاست های مالی دولت ها تأثیری چشمگیر گذاشت. این فارغ التحصیل کمبریج یکی از ستون های اقتصاد کلان نظری مدرن محسوب می شود.

او در کتاب نظریه عمومی اشتغال، بهره و پول به نقد مکتب کلاسیک می پردازد و با طرح نظریه خود و رد گفتار کلاسیک ها انقلابی در اقتصاد معاصر به پا می کند. هیچ یک از اقتصادان ها و علاقه مندان به علم اقتصاد از خواندن این اثر بزرگ بی نیاز نیستند.

کتاب نظریه ی عمومی اشتغال ، بهره و پول

جان مینارد کینز
جان مینارد کینز (به انگلیسی: John Maynard Keynes)، (زادهٔ ۵ ژوئن ۱۸۸۳ - درگذشتهٔ ۲۱ آوریل ۱۹۴۶)، یکی از اقتصاددانان برجسته قرن بیستم محسوب می‌شود.جان مینارد کینز متولد ۱۸۸۳ اقتصاددان انگلیسی. شهرت کینز با انتقاد از قرارداد ورسای، که در پیامدهای اقتصادی صلح ۱۹۱۹ مطرح کرد آغاز شد. نوشته‌ی بزرگ او نظریه‌ی عمومی اشتغال بهره و پول تا حد بسیار زیادی از نظریه‌های اقتصاد نوکلاسیک دور شد، و در راه برقراری چیزی پیش رفت که اکنون اقتصاد کلان نامیده می‌شود. او در نتیجه‌ی مخال...