کتاب بنیاد

Foundation
کتاب اول از سه گانه ی بنیاد
کد کتاب : 32713
مترجم :
شابک : 978-6001826528
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 367
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1951
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

بنیاد و امپراتوری
Foundation and Empire
کتاب دوم از سه گانه ی بنیاد
کد کتاب : 32715
مترجم :
شابک : 978-6001826535
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 343
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1952
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

بنیاد دوم
Second Foundation
کتاب سوم از سه گانه ی بنیاد
کد کتاب : 32716
مترجم :
شابک : 978-6001826548
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 327
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1953
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

معرفی کتاب بنیاد اثر آیزاک آسیموف

کتاب اول از مجموعه ی "بنیاد" به قلم "آیزاک آسیموف"، یکی از محبوب ترین داستان های موجود در این مجموعه ی دنباله دار علمی تخیلی است که توجه خوانندگان زیادی را در سراسر جهان به خود جلب ساخته است. کتاب های "بنیاد" خط داستانی یکنواخت و به هم پیوسته ای ندارند و طرفداران داستان، ترتیب های مختلفی را برای خواندن آن ها پیشنهاد می کنند اما کتاب پیش رو که در سال 1951 منتشر شده، نخستین کتاب این مجموعه است.
امپراطوری کهکشانی که در عمر دوازده هزار ساله ی خود، با شکوه و قدرت هر چه تمام تر بر گیتی حکمرانی کرده است حال به پایان خود نزدیک می شود. اما این اتفاق از چشمان همه به جز هری سلدون پوشیده است. هری که ابداع کننده ی رشته ی انقلابی روان-تاریخ است، می تواند آینده را ببیند و آنچه ریاضیات و دانش هری به او نشان می دهد، فروپاشی امپراطوری و سپس حاکمیت سی هزار سال جهل و وحشی گری و جنگ است. برای حفظ این دانش و نجات بشر از این سرنوشت شوم، هری باهوش ترین افراد موجود در امپراطوری از دانشمند گرفته تا محقق را یک جا جمع می کند و آن ها را به سیاره ای ناشناخته در لبه ی کهکشان می فرستد تا حافظ نسل بعدی بشریت باشند. او این پناهگاه جدید را "بنیاد" می نامد.
اما خیلی زود بنیاد نوپا خود را با جنگ سالاران فاسدی رو به رو می بیند که از امپراتوری رو به افول برخاسته اند. حالا امید آخر بشر در یک دو راهی ناخوشایند قرار گرفته که یا تسلیم بربرها شده و حاکمیتشان را بپذیرد یا با آنان بجنگد و در معرض نابودی قرار بگیرد.

کتاب بنیاد

آیزاک آسیموف
آیزاک آسیموف، زاده ی ۲ ژانویه ۱۹۲۰ و درگذشته ی ۶ آوریل ۱۹۹۲ میلادی، نویسنده ی آمریکایی روسی تبار گونه های علمی، علمی–تخیلی، خیال پردازی، وحشت بود.او در استان اسمالنسک در شوروی در خانواده ی آسیابانی یهودی متولد شد. در پنج سالگی خانواده اش به آمریکا مهاجرت کردند. از آن جا که در خانه با او به زبان های ییدیش (زبان یهودیان اروپای شرقی) و انگلیسی صحبت می کردند، به هر دو زبان روان سخن می گفت، اما روسی نیاموخت.خواندن را از پنج سالگی آموخت و از آن هنگام در امور اداره ی مغازه ی لبنیات فروشی به خا...
قسمت هایی از کتاب بنیاد (لذت متن)
در این هنگام سلدون دستگاه محاسبه را از کیف کوچکی که به کمر بندش بسته بود باز کرد. می گفتند یکی از همان دستگاه ها را زیر بالش در رختخواب خود دارد و به هنگام بیداری قبل از خواب از آن استفاده می کند. رنگ خاکستری دستگاه به خاطر استفاده مکرر رفته بود، انگشتان کوچک سلدون در طول صفحه و ردیف دکمه ها که تمامی صفحه را فرا گرفته بود حرکت می کردند و با حرکت انگشتانش، نشان دهنده های قرمز رنگ از ردیف بالای صفحه نورافشانی کردند. سلدون گفت: این چراغ ها وضعیت امپراتوری را در زمان حاضر نشان می دهند. -مطمئنا این یک دستگاه نشان دهنده کامل نیست. سلدون گفت: نه،کامل نیست. خوشحالم که گفته مرا کورکورانه قبول نمی کنی. به هر حال این دستگاهی است که با حداکثر توان محاسبه به خدمت گرفته شده. این را قبول داری؟ -با توجه به موضوع آخرین تحقیقاتم در مورد وظایف و نتیجه گیری از آنها بله.