کتاب کمیک ها مانگاها و رمان های مصور

Comics, Manga, and Graphic Novels
(تاریخ روایت های تصویری)
کد کتاب : 35797
مترجم :
شابک : 978-6001218057
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 خرداد

معرفی کتاب کمیک ها مانگاها و رمان های مصور اثر رابرت اس پترسن

کمیک یا تصاویر فکاهی راهی برای انتقال بصری ایده ها است که معمولا با نوشته و یا اطلاعات تصویری همراه است، با کنار هم قرار دادن قطعات متوالی از تصاویر شکل می گیرد و المان هایی نظیر اندازه تصاویر، چیدمان تصاویر و سیر بیانی قصه آن را به پیش می برد. از اواخر قرن بیستم کتاب هایی با موضوع رمان مصور و آلبوم های کمیک، بیش از گذشته رواج پیدا کرده و در سال های اخیر گونه اینترنتی کمیک روی کار آمده است.
«کمیک ها، مانگاها، و رمان های مصور» تاریخ روایت های تصویری و روند پیشرفت و پیچیده تر شدن و تبدیل آن ها به کمیک ها و مانگاها و رمان های تصویری امروزی را تشریح کرده و با شیوه ی دانشنامه ای اطلاعات دسته بندی شده ای در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.
در این کتاب مجموع نویسنده با نگاهی تاریخی سعی دارد تاریخ بهم پیوستۀ وسیع و عمیقی از هنر روایی در دنیای باستان را نشان دهد امتداد آن را در دوران مدرن پی گیری کند.
کتاب بر این باور است که قطعا کمیک ها به صورت یک جا و تمام و کمال و در نتیجه یک ابتکار یا پیشرفت تکنولوژیک منفرد به دست نیامده اند، بلکه حاصل تغییراتی کند و گسترده در ادبیات بصری هستند که طی قرن ها و در بین صدها هنرمند در نقاط مختلف دنیا اتفاق افتاده اند.
این کتاب در سیزده فصل تدوین شده که شامل موضوعاتی مانند زبان روایت های تصویری، چاپ عامه پسند و کاریکاتور، داستان های مصور، روایت های تصویری هنر مدرن، مجلال فکاهی، کمیک ها در عصر روزنامه نکاری زرد، روایت های تصویری در آسیا، ابرقهرمان ها و کتاب های کمیک، جریان کمیک آمریکا بعد از جنگ دوم جهانی، مانگاها بعد از جنگ دوم جهان، روایت های تصویری در هنر پس از جنگ دوم جهانی، کمیک های دیجیتال و… می شوند.

کتاب کمیک ها مانگاها و رمان های مصور