زندگی پشت و رو

Inside Out & Back Again

  • قیمت : ۱۸,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۴,۴۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب زندگی پشت و رو اثر تاینها لای

این رمان جذاب و منظوم که از تجارب دوران کودکی نویسنده-فرار از ویتنام پس از سقوط شهر سایگون و مهاجرت به آلاباما-الهام گرفته شده، به خاطر ارائه ی بینشی کودکانه و تأثیرگذار درباره ی خانواده و مهاجرت، بسیار مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است. «ها» در تمام عمرش فقط شهر سایگون را دیده است: شور و سرزندگی بازارهای این شهر، لذت آداب و سنت هایش و گرمی و صمیمیت دوستان و آشنایانی که در این شهر زندگی می کنند. اما حالا دامنه ی جنگ ویتنام به خانه و محل زندگی «ها» رسیده است. او و خانواده اش، با سقوط سایگون مجبور به فرار شده و به امید داشتن شرایطی بهتر برای زندگی، با کشتی رهسپار آمریکا می شوند. رمان زندگی پشت و رو، به سال های آکنده از تغییر، آرزو، اندوه و التیام در زندگی یک دختر می پردازد و با روشنگری و طنزی گزنده و غیرقابل پیش بینی، داستانی بسیار هیجان انگیز به مخاطبین خود عرضه کرده است.

کتاب زندگی پشت و رو


ویژگی ها کتاب زندگی پشت و رو

برنده ی جایزه ی ملی کتاب آمریکا سال 2011

مشخصات کتاب زندگی پشت و رو
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-391-025-6
تعداد صفحه :320
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :2011
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب زندگی پشت و رو
A strong, lovely, and vivid read.
کتابی مستحکم، دوست داشتنی و احساس برانگیز.
Bulletin of the Center for Children’s Books

Both humorous and heartbreaking.
هم طنز آمیز و هم حزن انگیز.
Booklist Booklist

This is a wonderfully inspiring story.
این داستان، به شکل شگفت انگیزی الهام بخش است.
Children's Literature

بخش هایی از کتاب زندگی پشت و رو (لذت متن)
برادر کوانگ با فریادهای شادی به خانه برمی گردد. او موفق شده ماشینی را تعمیر کند که هیچ کس از عهده اش بر نمی آمده. از حالا به بعد فقط قرار است موتور ماشین ها را تعمیر کند. مادر از شدت خنده گریه می کند. من دهن کجی می کنم. پس کسی قرار است نوبت من برسد؟

حال من ده ساله ام، و دارم یاد می گیرم چطور بافتنی ها را تزئین کنم، کسرهای ریاضی را به درصد حساب کنم، از درخت پاپایای خودم مراقبت کنم تا میوه های زیادی بدهد.

اما دیشب دهن کجی کردم چون مادر اصرار کرد که تنها یکی از برادرهایم حق دارد صبح زودتر بیدار شود و خانه مان را برکت دهد چون فقط قدم مردها خوش شانسی می آورد. گره ای کهنه و خشمگین راه گلویم را بست.