کتاب شکستن دماغ استالین Breaking Stalin's Nose


  • قیمت : ۱۱,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب شکستن دماغ استالین اثر یوجین یلچین

ایران کتاب ایران کتاب

ساشا زایچیک از شش سالگی، قوانین «پیش قراولان جوان شوروی» را آموخته است: «یک پیش قراول جوان، زندگی خود را وقف رفیق استالین، حزب کمونیست و ایدئولوژی کمونیسم می کند؛ او، رفیقی قابل اتکاست و همیشه مطابق با وجدان عمل می کند و حق این را دارد که از کمبودها و کاستی ها انتقاد کند.» اما حالا که بالاخره زمان پیوستن به پیش قراولان جوان و روزی که ساشا مدت ها انتظارش را کشیده، فرا رسیده است، همه چیز نادرست و مبهم به نظر می رسد. ساشا با گلوله ای برفی، عینک هم کلاسی اش را می شکند و به شکلی تصادفی، مجسمه ی نیم تنه ی استالین را در راهروی مدرسه خرد می کند. بدتر از همه ی این ها، پدرش که بهترین کمونیستی است که ساشا می شناسد، درست شب گذشته دستگیر می شود. این رمان تکان دهنده از یوجین یلچین درباره ی جهان در حال فروپاشی پسری 10ساله، داستانی استادانه در عین سادگی و با پیامی بزرگ است.

خرید و معرفی کتاب خواندنی شکستن دماغ استالینمشخصات کتاب شکستن دماغ استالین
قطع :پالتویی
شابک :978-964-191-373-3
وزن :160
تعداد صفحه :176
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2011
سری چاپ :1

ویژگی ها کتاب شکستن دماغ استالین

برنده ی جایزه ی نشان نیوبری سال 2012

نکوداشت های کتاب شکستن دماغ استالین
A glimpse of the precariousness of life in a totalitarian state.
نیم نگاهی به بی ثباتی زندگی در حکومتی تمامیت خواه (توتالیتر).
Wall Street Journal Wall Street Journal

This book offers valuable lessons about dictatorship, disillusionment and personal choice.
این کتاب، درس های ارزشمندی درباره ی دیکتاتوری، سرخوردگی از واقعیت و انتخاب های شخصی ارائه می کند.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

A well-written and accessible work.
کتابی خوش ساخت و سرراست.
Children's Literature

بخش هایی از کتاب شکستن دماغ استالین (لذت متن)
وقت شام است، و آشپزخانه شلوغ. چهل و هشت شهروند سختکوش و نجیب روس در این آشپزخانه و تنها دستشویی کوچک آپارتمان مشترکمان، که اسم آن را مختصر «کومونالکا» گذاشته ایم، شریکند. ما اینجا به صورت یک خانواده ی بزرگ خوشبخت زندگی می کنیم. ما هیچ رازی نداریم. می دانیم هرکس چه وقت بیدار می شود، شام چه می خورد، و در اتاقش چه می گوید.

وقتی که کورکورانه نظر کسی دیگر را درباره ی درست و غلط زندگی خودمان قبول می کنیم، دیر یا زود، این امتناع ما از گرفتن تصمیمات می تواند باعث فروپاشی کل سیستم سیاسی، کل کشور و یا حتی کل جهان شود.

دیوارها نازک اند. بعضی از آن ها تا سقف بالا نمی روند. ما حتی اتاقی داریم که هوشمندانه قفسه هایی از کتاب های مربوط به استالین در آن چیده شده و همه خانواده ها در آن شریکند. استالین می گوید اشتراک در فضای زندگیمان، به ما یاد می دهد که به جای «من» کاپیتالیست، مانند «ما»ی کمونیست فکر کنیم. صبح ها اغلب، وقتی برای توالت صف می کشیم، سرودهای میهن پرستانه می خوانیم.