کتاب متقاعد سازی

Persuasion
(مذاکره و فروش حرفه ای)
کد کتاب : 40390
شابک : 978-6003400573
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 16 اسفند

معرفی کتاب متقاعد سازی اثر جمال قمری

متقاعدسازی، بزرگترین و پراهمیت ترین عنصر مذاکره و فروش است. با این حال، مهارتی کمیاب است و بر اساس پژوهش ها، شایعترین ضعف در میان مذاکره کنندگان به شمار می آید. کتاب متقاعدسازی بر اساس تجربیات متعدد از جلسات مذاکره و فروش و همچنین دست یافته های روان شناسی اجتماعی و علم ترغیب، به سوالات زیر پاسخ می دهد:
هوش متقاعدسازی به چه معناست؟
دو مسیر اصلی متقاعدکردن انسان ها کدامند؟
چه دلایلی در پس پاسخ « نه » وجود دارد؟
چه چیزهایی باعث می شود انسان « بلی » بگوید؟
تکنیک های تغییر ذهن و رفتار دیگران چیستند؟
کدام تغییرات کوچک، منجر به نفوذ در ذهن دیگران می شود؟
در انتقال و تاثیر پیام های متقاعد کننده، چه عواملی نقش دارد؟
کتاب متقاعدسازی، پیرامون اقناع و نفوذ در لایه های غیر آگاه انسان ها به رشته ی تحریر درآمده و مهم ترین سلاح های ایجاد تغییر در ذهن و رفتار انسان ها را که محصول سال ها تجربه و پژوهش است، با شما در میان می گذارد. چرا که، کتاب متقاعدسازی نوشته جمال قمری، چکیده ی چکیده ی چکیده هاست! و زمانی که از این تکنیک ها استفاده می کنید، تأثیر مستقیم آن را بر عملکرد خود در تعاملات اجتماعی مشاهده می نمایید.

کتاب متقاعد سازی

جمال قمری
جمال قمری متولد سال 1358، متخصص مهارت‌های مذاکره، سخنرانی و فن بیان، مدرس و مشاور کمپانی‌های داخلی و بین المللی، مبتکر طراحی و نگارش تخصصی نطق‌های اقناعی، خالق تنها آزمون هوش مذاکره در ایران، ، مدرس و مشاور در شبکه جهانی The New Management Network، سخنران حرفه ای، مبدع مدل سخنرانی 4Es، داور مسابقات سخنرانی، نویسنده هفت عنوان کتاب و ده ها مقاله می باشد.جمال قمری در طول سال‌های فعالیت حرفه‌ای خود، تجربیات مختلفی در کارآفرینی، مدیریت عامل و مدیریت تیم‌های کوچک و بزر...