تا پای مرگ

Die Trying

  • قیمت : ۳۳,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب تا پای مرگ اثر لی چایلد

در حومه ی شهر شیکاگو، دندان پزشکی با سه نفر در پارکینگ محل کارش مواجه می شود و آن ها مجبورش می کنند تا داخل صندوق عقب ماشینش برود. در پیاده رویی در شهر، جک ریچر و زنی ناشناس با زور اسلحه توسط دو مرد در روز روشن دزدیده و در همان ماشین محبوس می شوند. سپس، ریچر و آن زن به ماشین دیگری برده شده و به جای دیگری انتقال می یابند و دندان پزشک به همراه متعلقات جامانده ی زن، دو گالن بنزین و کبریتی روشن در ماشین رها می شود. FBI به سختی در تلاش است تا زن را از دست دزدان نجات دهد چرا که او، یکی از مأمورین مخصوص این سازمان در شیکاگوست. از سوی دیگر، جک ریچر و این زن، علیرغم احتمال بسیار اندک فرار، تلاش می کنند تا از دست اسیرکنندگان خود بگریزند. اما FBI فکر می کند که ریچر یکی از آدم رباهاست و زمانی که این دو بالاخره به فرار نزدیک می شوند، ریچر باید با تک تیراندازهای FBI که هر هدف متحرکی را از پا درمی آورند، نیز مقابله کند.

کتاب تا پای مرگ


ویژگی های کتاب تا پای مرگ

برنده ی جایزه ی WH Smith سال 2003.

از سری کتاب های جک ریچر.

فیلمی بر اساس این مجموعه، در سال 2012 ساخته شده است.

مشخصات کتاب تا پای مرگ
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-182-130-1
تعداد صفحه :560
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1998
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب تا پای مرگ
Furiously suspenseful.
با تعلیقی طوفانی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

An unputdownable thriller.
تریلری که نمی شود از خواندنش دست کشید.
Founding Fields

A brilliant and intense mystery/thriller story with tons of action and several heart-stopping moments.
یک داستان معمایی/تریلر درخشان و پرحرارت با حوادث اکشن بسیار زیاد و چندین لحظه ی میخکوب کننده.
All Readers

بخش هایی از کتاب تا پای مرگ (لذت متن)
او مثل همیشه زود از خانه بیرون زد: شش روز در هفته، پنجاه هفته در سال. صبحانه اش را با احتیاط تمام خورد، صبحانه ای مناسب یک مرد کوتاه گرد که می خواست همچنان در دهه ی چهل زندگی اش روی فرم بماند. سپس از کریدورهای فرش شده خانه کنار دریاچه ای مناسب کسی که در هرکدام از آن سیصد روز کاری هزار دلار درمی آورد پایین رفت. با شستش دکمه بازکننده در گاراژ را زد و با چرخاندن مچ موتور بی سر و صدای گرانقیمتش را روشن کرد. یک سی دی داخل دستگاه پخش گذاشت، با دنده عقب وارد راه شنی جلوی خانه اش شد، آهسته روی ترمز زد، دنده را عوض کرد، فشار کوچکی به گاز داد، بعد آخرین رانندگی کوتاه زندگی اش را در پیش گرفت. شش و چهل و نه دقیقه صبح روز دوشنبه...

نیتن روبین مرد چون شجاعت به خرج داد. نه از آن شجاعت های مستمر که آدم با آن در جنگ مدال می گیرد، بلکه از آن برآشفتگی های لحظه ای ناگهانی که آدم را توی خیابان به کشتن می دهد.

او مدت ها پیش دریافته بود که بعضی چیزها ارزش ترسیدن را دارند؛ و بعضی چیزها هم نه. کارهایی که او قبلا انجام داده و از آن ها جان سالم به در برده بود، ترسیدن را توجیه نمی کردند. ترسیدن از چیزی که می توان از آن جان سالم به در برد، منطقی نبود.