کتاب هستی و نیستی Being and Nothingness


  • قیمت : ۶۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب هستی و نیستی اثر ژان پل سارتر

ایران کتاب ایران کتاب

هستی و نیستی، بدون شک یکی از تأثیرگذارترین کتاب های فلسفی قرن بیستم است. این کتاب که به عقیده ی بسیاری، اصلی ترین اثر یکی از تأثیرگذارترین متفکرین سده است، مسیر حرکت فلسفه ی غرب را به شکل چشمگیری تغییر داد. شیوه ی نو و انقلابی این اثر ارزشمند که از آن به عنوان «کتاب مقدس اگزیستانسیالیسم» نیز یاد می شود، تمامی پندارهای سابق درباره ی ارتباط هر فرد با دنیای پیرامونش را به چالش کشید و تأثیرش بر فرهنگ و ادبیات، آنی و جهان شمول بود. این تأثیر، در تئاتر معناباختگی ساموئل بکت و اشعار روح پرور شاعران نسل بیت (Beat Generation) نمود دارد. هستی و نیستی، یکی از آن معدود کتاب هایی است که تأثیرش بر طرز تفکر نسل های بعد، بسیار واضح و آشکار است و علیرغم گذشت حدود هفتاد سال از اولین انتشارش، همچنان پیامی قدرتمند و پرنفوذ دارد. این اثر گرانبها نوشته ی ژان پل سارتر، مخاطبین را به چالشی برای روبه رویی با مسائل اساسی بشر از قبیل آزادی، انتخاب، مسئولیت و عمل دعوت می کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی هستی و نیستیانتشارات: نیلوفرنیلوفر
نویسنده: ژان پل سارتر ژان پل سارتر
مشخصات کتاب هستی و نیستی
قطع :رقعی
شابک :978-964-448-645-6
وزن :1360
تعداد صفحه :856
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1943
سری چاپ :1

ویژگی ها کتاب هستی و نیستی

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

نکوداشت های کتاب هستی و نیستی
A major cornerstone of modern existentialism.
سنگ بنای اگزیستانسیالیسم مدرن.
Barnes & Noble

A work of inherent force and epic scope.
کتابی با گیرایی ذاتی و بینشی بسیار وسیع.
Philosophy Now

A profound symptom of our time.
نشانه و اثری ژرف از زمان معاصر.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب هستی و نیستی (لذت متن)
وقتی که ما خارج چیزی را می بینیم، به آن نام هستی می دهیم زیرا داخل و خارج آن یکی است و هر دو یک چیز است و با هم ناهمسانی ندارد. اما این چیز در مقابل دیگری چون حدی دارد، بالطبع دارای ناهمسانی خواهد بود زیرا آن چیز دیگر است.

فلسفه گفته است که وجدان یک پدیده، شناخته شده است؛ اگر ما شکل میزی را شناختیم، این وجدان میز است. بنابراین برای هر یک از پدیده های جهان یک وجدان به کار می رود که آن را وجدان چیز می گویند.

هنگامی که من حرف می زنم کیفیت هستی با خودم است اما آن که در درون من است، دارای این کیفیت حرف زدن به مفهوم خاص نیست و حالت نفی دارد و ممکن است در حال سکوت با من حرف بزند که گفت وگوی او با تکلم کردن من فرق دارد. پس هستی او، منفی برای دیگری است.