کتاب ماجراهای شرلوک هولمز

The New Annotated Sherlock Holmes: The Complete Short Stories
(کتاب های سیاه)، (4 جلدی)
کد کتاب : 46918
مترجم :
شابک : 978-9645625373
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 901
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---
تعداد جلد : 4

معرفی کتاب ماجراهای شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل

شرلوک هولمز یک شخصیت داستانی خیالی است که توسط سر آرتور کانن دویل نویسنده انگلیسی خلق شد. هولمز با اشاره به خود به عنوان «کارآگاه مشاور» در داستان‌ها و مهارت‌های ویژه خود از جمله مشاهده دقیق، علم پزشکی قانونی، و استدلال منطقی مشهور است. شخصیت داستانی شرلوک هولمز نخستین بار در سال ۱۸۸۷ میلادی توسط سر آرتور کانن دویل ساخته و پرداخته شد و در کتاب‌ها مطرح شد شرلوک هلمز از شخصیت جوزف بل الهام گرفته شده‌است. در نهایت چهار رمان و ۵۶ داستان کوتاه از شرلوک هولمز باقی مانده.

اگرچه شرلوک هولمز اولین کارآگاه تخیلی نیست اما بهترین کارآگاه تخیلی است او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان «شناخته شده‌ترین شخصیت خیالی» در تاریخ ثبت شده‌است. محبوبیت و شهرت هولمز به گونه‌ای است که بسیاری معتقدند او خیالی نیست بلکه فردی واقعی است.
معروف بودن هولمز به خاطر قدرت استثنایی او در مشاهده جزئیات و استنتاج منطقی بر اساس آن است، قدرتی که وی را بدون شک معروفترین کارآگاه تخیلی جهان و یکی از مشهورترین مخلوقات داستانی همه اعصار ساخته‌است و علاوه بر همراه همیشگی او «دکتر واتسن» و مأموران اسکاتلندیارد خواننده را نیز به حیرت وامی‌دارد.
کتاب رسوایی در کشور بوهم و پنج داستان دیگر 6 داستان جذاب از شرلوک هولمز را در بر می گیرد. این کتاب را کریم امامی ترجمه کرده است.

کتاب ماجراهای شرلوک هولمز

آرتور کانن دویل
سر آرتور ایگناتیوس کانن دویل، زاده ی ۲۲ مه ۱۸۵۹ و درگذشته ی ۷ ژوئیه ۱۹۳۰، نویسنده و پزشک اسکاتلندی بود. وی شهرت خود را مدیون خلق شخصیت شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی بسیار مشهور، است.آرتور کانن دویل در ادینبورگ چشم به جهان گشود. پدر وی چارلز دویل فرزند جان دویل و برادر ریچارد دویل بود. پدر وی همانند پدر و برادرش به کار نقاشی مشغول بود. البته عدم موفقیت وی در این رشته سبب شد تا وی به شدت به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کند و در نهایت به خاطر حمله های ناشی از بیماری صرع به آسایشگاه منتقل شود. او فردی ...
قسمت هایی از کتاب ماجراهای شرلوک هولمز (لذت متن)
صاحب کلاه شخصی است با قدرت فکری زیاد، بسیار واضح است، و همچنین این که حدودا تا سه سال پیش وضع مالی نسبتا خوبی داشته ولی حالا دچار فقر و تنگدستی شده. او در گذشته مرد دوراندیشی بوده ولی این خصیصه در حال حاضر در او کاهش یافته، که این خود حاکی از بروز ضعف اخلاقی در این شخص است. و اگر تنزل درجه مالی او را هم در نظر بگیریم باید به این نتیجه برسیم که تحت تاثیر یک نیروی شیطانی که احتمالا می تواند الکل باشد قرار دارد. همین عامل هم ممکن است این حقیقت بدیهی را - که زنش دیگر او را دوست ندارد - توجیه کند.