کتاب ماجراهای شرلوک هولمز

The New Annotated Sherlock Holmes: The Complete Short Stories
(کتاب های سیاه)، (4 جلدی)
کد کتاب : 46918
مترجم :
شابک : 978-9645625373
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 901
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 10 مرداد
تعداد جلد : 4

معرفی کتاب ماجراهای شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل

بیشتر از یک صد سال است که انبوهی از مردم جهان، خوانندگان کتاب در درجة اوّل و بعد شنوندگان رادیو، بینندگان تئاتر و تماشاگران سینما و تلویزیون، دل به عملیات جالب و گاه حیرت آور یک کارآگاه خصوصی انگلیسی به نام شرلوک هولمز سپرده اند.
دائرة المعارف داستان های پلیسی، شرلوک هولمز را «بزرگ ترین کارآگاه در عرصة ادبیات» و «احتمالا مشهورترین مخلوق ادبی همة اعصار» می خواند. خالق شرلوک هولمز سر آرتور کانن دویل طبیب و نویسنده اسکاتلندی است که ماجراها را نه از زبان خودش که از زبان دکتر واتسن، دوست و مصاحب هولمز نقل می کند.

کتاب ماجراهای شرلوک هولمز

آرتور کانن دویل
سر آرتور ایگناتیوس کانن دویل، زاده ی ۲۲ مه ۱۸۵۹ و درگذشته ی ۷ ژوئیه ۱۹۳۰، نویسنده و پزشک اسکاتلندی بود. وی شهرت خود را مدیون خلق شخصیت شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی بسیار مشهور، است.آرتور کانن دویل در ادینبورگ چشم به جهان گشود. پدر وی چارلز دویل فرزند جان دویل و برادر ریچارد دویل بود. پدر وی همانند پدر و برادرش به کار نقاشی مشغول بود. البته عدم موفقیت وی در این رشته سبب شد تا وی به شدت به مشروبات الکلی اعتیاد پیدا کند و در نهایت به خاطر حمله های ناشی از بیماری صرع به آسایشگاه منتقل شود. او فردی ...