کتاب تغییر از من آغاز می شود

Change begins with me
روزی فردریک کبیر امپراتور روس در اطراف برلین قدم میزد که با مردی بسیار پیر که مثل شاخ شمشاد از جهت مخالف می آمد رو برو شد.فردریک از تبعه خود پرسید تو کیستی؟ پیرمرد پاسخ داد من یک شاه هستم.فردریک خندید و گفت یک شاه،فلمرو سلطنتت کجاست؟پیرمرد مغرور پاسخ داد خودم،هریک از ما سلطان و شاه زندگی خود هستیم. قبل از مدیریت بر خانه،سازمان یا اداره و جامعه بر خود مدیریت کنیم و مدیر خود باشیم.رهبران نمی توانند تا وقتی از پس خودشان برنیامده اند از پس دیگران برآیند.
کد کتاب : 5250
شابک : 978-6005384413
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 249
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 10 آبان

معرفی کتاب تغییر از من آغاز می شود اثر مسعود لعلی

«تغییر از من آغاز میشود» با نگاهی مدیریتی به تجربیات شخصیت های بزرگ تاریخ، به همت انتشارات نیاز دانش منتشر شده است. چهار فصل نخست کتاب با عنوان های «داستان های مسوولیت»، «داستان های مربوط به مباحث کلی مدیریت»، «داستان های کار تیمی - احساس تعلق و تعصب سازمانی مدیریت بر قلب ها» و «داستان های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد های انسانی» به مباحثی مانند رهبری یعنی مسوولیت، داستان مدیریتی سعدی، سو ء مدیریت و تاثیر عملکرد دیگران پرداخته است. مولف، با گرد آوری مجموعه داستان های مربوط به تجربیات شخصیت های مطرح تاریخ کوشیده تا مباحث مهم حوزه مدیریت را برای مخاطب در قالبی جذاب مطرح کند. به عنوان نمونه، نویسنده در دومین فصل کتاب به داستانی از سعدی با عنوان «اگر این میز ماندنی بود به تو نمی رسید» اشاره دارد و در پایان حکایت مطرح شده را با تعابیر روز حوزه مدیریت شرح می دهد. وی در پایان این حکایت از سعدی آورده است: «پست های سازمانی و موقعیت های اداری و نظایر آن موقتی و ناپایدارند. بنابر این صاحبان آن در هنگام قدرت و توانایی باید از توان خود در جهت خدمت بهره گیرند.» چهار فصل بعدی کتاب با عنوان های «داستان های اشراف بر سازمان و مدیریت منابع و استعداد های انسانی»، «داستان های انگیزه کاری و بهره وری» و «داستان های خلاقیت و نوآوری» و «داستان های مشتری مداری و مدیریت» به موضوعاتی مانند من پیشنهاد می دهم پس هستم، چگونه اعتماد سازمانی به وجود آوریم؟ و روش برای ایجاد یک تیم وفادار اختصاص دارند.

کتاب تغییر از من آغاز می شود

مسعود لعلی
مسعود لعلی زادهٔ شهریور۱۳۵۵ در مشهد و کارشناس ارشد رشتهٔ روان‌شناسی بالینی است. وی در زمنیهٔ روان‌شناسی، مهارت‌های زندگی، رشد و به‌سازی درونی و تکنیک‌های موفقیت مطالعه و فعالیت می‌کند و دست به قلم دارد. این نویسنده بالغ بر ۵۰جلد کتاب پُرفروش با تیراژ تقریبی ۲میلیون نسخه منتشر کرده است. به‌گفتهٔ خودش، بنیان‌گذار سبک کتاب‌های قصه‌درمانی و تمثیل‌درمانگری در ایران است و در آثارش بالغ بر ۲هزار داستان و تمثیل الهام‌بخش وجود دارد. مسعود لعل...