کتاب برفک

White Noise
کد کتاب : 63
مترجم :
شابک : 978-600-229-553-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

برنده ی جایزه ی ملی کتاب آمریکا 1985

معرفی کتاب برفک اثر دان دلیلو

جک گلدنی، استاد مطالعات حزب نازی و هیتلر در دانشگاهی کوچک در مرکز ایالات متحده است و همکارانش، مهاجرینی از نیویورک هستند که با خوف و رجای حاصل از زندگی آمریکایی، به این محل نقل مکان کرده اند. جک و همسر چهارمش بابت، که با عشق، ترس از مرگ و چهار فرزند تجددگرای خود، احاطه شده اند، مسیر ناهموار و پرتلاطم زندگی خانوادگی را با نقد هایی بی سر و ته بر مصرف گرایی و مصرف زدگی، طی می کنند. طی یک حادثه ی صنعتی، ابری سیاه از مواد شیمیایی و کشنده، بر زندگی شان سایه می افکند. این ابر تهدید آمیز، مصداقی جدی تر و قابل مشاهده تر از «برفکی» است که خانواده ی گلدنی را دربر گرفته است، فرستنده های رادیویی، آژیر ها، امواج مایکروویو، دستگاه های فراصوت و خش خش های تلویزیون برفکی که مانند زندگی در هر لحظه در حال نبض زدن است و در عین حال، خطر مرگ و نابودی را یادآور می شود.

کتاب برفک

دان دلیلو
دان دلیلو (انگلیسی: Don DeLillo؛ زاده ی ۲۰ نوامبر ۱۹۳۶) نویسنده، نمایش نامه نویس، فیلم نامه نویس، پدیدآور و رمان نویس اهل ایالات متحده آمریکا است.«دان دلیلو» در یک خانواده ی کاتولیک ایتالیایی طبقه ی کارگر به دنیا آمد. در نوجوانی علاقه ی چندانی به نوشتن نداشت. او تابستان ها به عنوان پارکبان ، ساعت ها وقت خود را صرف راهنمایی و پارک ماشین ها می کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه «فوردهام» در «برونکس» با مدرک لیسانس در رشته ی هنرهای ارتباطی در سال 1958 به حرفه ی آگهی نویسی روی آورد. وی بارها شغل...
نکوداشت های کتاب برفک
Eerie, brilliant, and touching
وهم آور، درخشان و تأثیرگذار.
New York Times New York Times

A stunning performance from one of our most intelligent novelists . . . Tremendously funny.
اثری خیره کننده از یکی از هوشمند ترین رمان نویسان عصر حاضر... بسیار سرگرم کننده.
New Republic New Republic

DeLillo's eighth novel should win him wide recognition as one of the best American noveslists.
رمان هشتم دلیلو، باید او را به عنوان یکی از بهترین رمان نویسان آمریکایی به شکل گسترده ای مطرح سازد.
Newsweek Newsweek

قسمت هایی از کتاب برفک (لذت متن)
تکنولوژی چیزیه که ما اختراع کردیم تا راز ترسناک بدن های رو به فسادمون رو مخفی کنیم. ولی زندگی هم وجود داره، نداره؟ تکنولوژی زندگی رو طولانی می کنه. برای اعضایی که از کار می افتن، جایگزین ارائه میده. هر روز دستگاه های جدید، تکینک های جدید، لیزرها، میزرها، اولتراساند. خودت رو به دستش بسپر جک، بهش ایمان بیار.

می تونی به تکنولوژی امید ببندی. تو رو کشیده این جا، پس می تونه بیرون هم ببردت. هدف تکنولوژی همینه، از یه طرف اشتهای همه رو برای جاودانگی تحریک می کنه، از طرف دیگر ممکنه عاملی باشه برای انقراض جهانی، تکنولوژی شهوتیه که از طبیعت برداشت شده.

وقتی آگهی های ترحیم را می خوانم، همیشه سن متوفی را نگاه می کنم. ناخودآگاه عدد را با سن خودم مقایسه می کنم. فکر می کنم، چهار سال مانده. نه سال دیگر. دو سال دیگر می میرم. قدرت اعداد هیچ گاه به اندازه ی وقتی که برای محاسبه ی زمان مرگ مان ازشان استفاده می کنیم، نمایان نمی شود. بعضی اوقات با خودم چانه می زنم. دوست دارم شصت و پنج سالگی بمیرم؟ چنگیز خان هم شصت و پنج سالگی مرد. سلیمان محتشم هفتاد و شش سال عمر کرد. بد هم نیست، خصوصا با حال و روز الانم، ولی وقتی به هفتاد و سه سالگی برسم، نظرم چه خواهد بود؟