کتاب سه گانه ی نیویورک

The New York Trilogy
  • 5 % تخفیف
    225,000 | 213,750 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 97
مترجم :

شابک : 978-9643691578
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 455
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

برنده ی جایزه ی فرهنگی ادبیات خارجی فرانسه سال 1989

معرفی کتاب سه گانه ی نیویورک اثر پل استر

سه گانه ی نیویورک، مشهورترین اثر پل استر، از سه رمان به هم پیوسته تشکیل شده است: شهر شیشه ای، ارواح، و اتاق دربسته؛ داستان هایی به یاد ماندنی و اسرارآمیز که به شکلی نفس گیر، خواننده را درگیر اتفاقات خود می کنند. این سه گانه ی منحصر به فرد از رمان های کارآگاهی با شهر شیشه ای آغاز می شود؛ جایی که یک نویسنده ی داستان های معمایی به اسم کویین، تماسی تهدید آمیز و بدشگون را در اواسط شب دریافت می کند. او به دنبال پرونده ای دشوار، آواره ی خیابان های نیویورک می شود؛ پرونده ای بسیار گیج کننده تر و چندلایه تر از هر داستانی که تا به حال نوشته است. در رمان ارواح، آبی که شاگرد قهوه ای است، توسط سفید استخدام شده است تا از پنجره ای در خیابان نارنجی، جاسوسی سیاه را بکند. همین که آبی شروع به تعقیب سیاه می کند، متوجه می شود که سوژه اش نیز، در حال انجام مأموریتی مشابه است. در داستان اتاق دربسته، فنشاو ناپدید شده است و برای همسرش و کودکش، چیزی جز مخفی گاهی پر از رمان، نمایشنامه و شعر، به جای نگذاشته است.

کتاب سه گانه ی نیویورک

پل استر
پل استر، زاده ی 3 فوریه ی 1947، نویسنده ای آمریکایی است. استر پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیا در سال 1970، به پاریس رفت و به ترجمه ی آثار ادبی فرانسوی روی آورد. او از زمان بازگشت خود به آمریکا در سال 1974، کتاب های شعر، مقاله و رمان های متعددی را به چاپ رسانده است. آثار پل استر به بیش از چهل زبان ترجمه شده اند.
نکوداشت های کتاب سه گانه ی نیویورک
Eminently readable and mysterious.
بسیار خواندنی و اسرارآمیز.
Boston Globe Boston Globe

Auster has added some new dimensions to modern literature, and – even more importantly– to our perspectives on our planet.
استر، ابعادی جدید به ادبیات و از آن مهم تر به بینش ما در جهان، اضافه کرده است.
Washington Post Washington Post

Exhilarating.
هیجان انگیز.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

قسمت هایی از کتاب سه گانه ی نیویورک (لذت متن)
قضیه از یک شماره تلفن اشتباه شروع شد. نیمه شب بود که تلفن سه بار زنگ زد و صدای آن طرف خط، کسی را خواست که نبود. بعدها که هوش و حواسش سرجایش آمد و توانست به چیزهایی که سرش آمده فکر کند، فهمید که هیچ چیز واقعی تر از شانس نیست. هر چند این هم مدت ها بعد معلوم شد. اوایل فقط این رخداد و عواقب آن در کار بود. مهم نیست که ممکن بود طور دیگری هم باشد یا همه چیز با اولین کلماتی که از دهان آن غریبه بیرون می آمد از قبل مشخص شده بود، اصل، خود داستان است و این که معنی در کار باشد یا نباشد، اصلا ربطی به روایت آن ندارد.

نمی شود آن قدر از چیزی متنفر بود، مگر آن که قسمتی از روحمان آن را بسیار دوست داشته باشد.

داستان فقط برای کسی اتفاق می افتد که قادر به نقل آن باشد.