کتاب همه فرزندان خداوند بال دارند

All God's Chillun Got Wings
کد کتاب : 681
مترجم :
شابک : 978-600-117-135-2
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 88
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1924
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

یوجین اونیل برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1936

یوجین اونیل برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشنامه در سال های 1920-1922-1928و1957 شده است.

معرفی کتاب همه فرزندان خداوند بال دارند اثر یوجین اونیل

کتاب همه فرزندان خدا بال دارند، نمایشنامه ای اثر یوجین اونیل است که برای اولین بار در سال 1924 به انتشار رسید. این نمایشنامه بدون شک یکی از جنجال برانگیزترین آثار او است. در اولین پرده از این نمایشنامه، کودکانی سیاه پوست و سفید پوست در خیابان ها مشغول بازی هستند و هیچ اثری از تبعیض نژادی در میان آن ها دیده نمی شود. با پیشروی داستان، مخاطب با بزرگ شدن پسری سیاه پوست و دختری سفید پوست همراه می شود و همزمان، تبعیضات نژادی گسترده ای در میان مردم شهر شکل می گیرد. دختر، از روی بی کسی و تنهایی با پسر سیاه پوست که شخصیتی بلندپرواز دارد و بسیار به او علاقه مند است، ازدواج می کند. اما رنگ پوست آن ها با هم متفاوت است و نه خودشان و نه اطرافیان، نمی توانند از این موضوع چشم پوشی کنند.

کتاب همه فرزندان خداوند بال دارند

یوجین اونیل
یوجین گلدستون اونیل، زاده ی 16 اکتبر 1888 و درگذشته ی 27 نوامبر 1953، نمایشنامه نویس آمریکایی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات بود.اونیل در هتلی در منهتن نیویورک به دنیا آمد. او برای گذراندن دوران مدرسه، به مدرسه ی شبانه روزی و کاتولیک سنت آلویسیوس فرستاده شد و در آنجا، شرایط سختی داشت و تنها با خواندن کتاب های مختلف به آرامش می رسید.اونیل یک سال در دانشگاه پرینستون حضور یافت اما به دلایلی نامشخص، تحصیلات خود در این دانشگاه را رها کرد.اونیل پس از بهبودی از بیماری سل در سال 1912 تصمیم گرفت تا به ...
نکوداشت های کتاب همه فرزندان خداوند بال دارند
A sharp analysis of the question of intermarriage between whites and blacks.
تحلیلی هوشمندانه از مسأله ی ازدواج سیاه پوستان و سفیدپوستان.
Eoneill

A work you won't want to miss!
اثری که نمی خواهید آن را از دست بدهید!
Cornell

It immediately earned a significant niche in American theater history.
این اثر، خیلی سریع به جایگاه والایی در تاریخ تئاتر آمریکا دست یافت.
Project Muse

قسمت هایی از کتاب همه فرزندان خداوند بال دارند (لذت متن)
جیم: مطمئن باش اونا هیچوقت جرأت نمی کنن تو رو کاکاسیاه صدا کنند. خودم می کشمشون! الا: ازت خوشم میاد. جیم: منم ازت خوشم میاد. الا: می خوای مرد من باشی؟ جیم: آره. الا: پس منم مال تو هستم.

می دونی، چیزی که می خوام بگم اینه که... من همه ی داستان ها رو شنیدم... درباره ی این که با بقیه ی دخترا چیکار می کردی... اونا به من ربطی ندارن، اما اون... الا... اون فرق داره... مثل بقیه نیست.

شورتی: اینجوریه؟ تو چی هستی؟ اونا می گن با جیم کلاغه اینور و اونور می ری. الا: اون تنها دوست من بوده. شورتی: یه کاکاسیاه. الا: تنها مرد سفیدپوست توی دنیا! مهربون و سفید. همه ی شما سیاهید... قلباتون سیاهه.