کتاب داینامو

Dynamo
کد کتاب : 670
مترجم :
شابک : 978-600-117-182-6
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1929
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

یوجین اونیل برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1936

یوجین اونیل برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشنامه در سال های 1920-1922-1928و1957 شده است.

معرفی کتاب داینامو اثر یوجین اونیل

کتاب داینامو، نمایشنامه ای سه پرده ای اثر یوجین اونیل است که در سال 1929 انتشار یافت. داستان این نمایشنامه، به زندگی پسری نوجوان به نام روبن لایت می پردازد که در کنار خانواده ای بسیار مذهبی، محافظه کار و زورگو با مشکلات و مسائل آغاز دوران بزرگسالی دست و پنجه نرم می کند. در همسایگی آن ها، خانواده ی فایف زندگی می کنند که خانواده ای خداناباور و ترقی خواه هستند و دختری به نام آدا دارند. زمانی که روبن، عاشق آدا می شود، خانواده ی لایت از هم می پاشد و مسیر زندگی روبن به کل تغییر می یابد. نمایشنامه ی داینامو به زیبایی تمام به ارزش های خانوادگی و ایدئولوژی هایی می پردازد که باعث ایجاد تفرقه و دشمنی میان انسان ها می شوند.

کتاب داینامو

یوجین اونیل
یوجین گلدستون اونیل، زاده ی 16 اکتبر 1888 و درگذشته ی 27 نوامبر 1953، نمایشنامه نویس آمریکایی و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات بود.اونیل در هتلی در منهتن نیویورک به دنیا آمد. او برای گذراندن دوران مدرسه، به مدرسه ی شبانه روزی و کاتولیک سنت آلویسیوس فرستاده شد و در آنجا، شرایط سختی داشت و تنها با خواندن کتاب های مختلف به آرامش می رسید.اونیل یک سال در دانشگاه پرینستون حضور یافت اما به دلایلی نامشخص، تحصیلات خود در این دانشگاه را رها کرد.اونیل پس از بهبودی از بیماری سل در سال 1912 تصمیم گرفت تا به ...
نکوداشت های کتاب داینامو
Dynamo demonstrated O'Neill's considerable range.
داینامو، نشان دهنده ی طیف وسیع و گسترده ی آثار اونیل است.
Goodreads

A great but forgotten work by one of the world's best playwrights.
اثری بزرگ اما فراموش شده از یکی از بهترین نمایشنامه نویسان جهان.
Indiegogo

A scathing critique of blind faith.
نقدی گزنده از ایمان کورکورانه و متعصبانه.
Taylor and Francis Online

قسمت هایی از کتاب داینامو (لذت متن)
ای خدا، تا کی؟ آیا یاوه گویی های او، کاسه ی صبر تو را لبریز نمی کند؟ آیا وقت آن نرسیده که این کافر را که علنا تو را انکار می کند، نیست و نابود سازی؟ خدایا، چرا او را به سزای اعمالش نمی رسانی؟ اگر این کار را می کردی، خبر این عذاب بزرگ را به گوش تمام آمریکا می رساندم! مردم را به دین تو فرامی خواندم، همان طور که در جوانی آرزوی این کار را داشتم.

چرا اصلا باید به او اهمیت بدهم؟ او از فایف متنفر است چون از او می ترسد. از این می ترسد که با فایف وارد بحثی درباره ی وجود یا عدم وجود خدا شود.

فکر دختر او تا همین لحظه ی پیش، تا به حال به ذهنم خطور نکرده بود، اما او چه منظور دیگری می توانست داشته باشد؟ می خواهم این مسئله را همین الان در برابر روبن مطرح کنم، آن وقت خواهیم دید که در دفاع از خودش چه حرفی برای گفتن دارد.