کتاب شکستن طلسم وحشت

Exorcising Terror
(محاکمه شگفت انگیز و پایان ناپذیر ژنرال آگوستو پینوشه)
کد کتاب : 7139
مترجم :
شابک : 9786229950746
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

«آریل دورفمن» از نویسندگان برجسته در ادبیات شیلی

معرفی کتاب شکستن طلسم وحشت اثر آریل دورفمن

کتاب «شکستن طلسم وحشت» اثری نوشته «آریل دورفمن» است که اولین بار در سال 2002 منتشر شد. نویسنده در این اثر به دلایل، پیروزی ها و شکست های رقم خورده در تلاش اسپانیا و شیلی برای محاکمه «آگوستو پینوشته» می پردازد—محاکمه به خاطر جرایمی که او به عنوان رئیس جمهور شیلی در دهه های 1970 و 1980 مرتکب شد. روایت از زمانی آغاز می شود که «دورفمن»، هنگام سوار شدن در هواپیمایی به مقصد «سان فرانسیسکو»، اولین بار خبر دستگیری «پینوشه» توسط «اسکاتلند یارد» را می شنود و سپس، از خواسته اسپانیا برای استرداد او به منظور محاکمه شدن به جرم «جنایت علیه بشریت» آگاه می شود. «دورفمن» همزمان با این که پرونده را پیگیری می کند و مخاطبین را به دل ماجرا می برد، به کاوشی ژرف در چگونگی به قدرت رسیدن «پینوشه» در سال 1973 می پردازد و شرح هایی شوکه کننده و غم انگیز از شکنجه ها و قتل هایی را ارائه می کند که مأمورین «پینوشه» به دستور او مرتکب شدند.

کتاب شکستن طلسم وحشت

آریل دورفمن
آریل دورفمان، زاده ی ۶ می ۱۹۴۲، نویسنده، نمایشنامه نویس، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر اهل شیلی و آمریکا است. دورفمن در بوینس آیرس چشم به جهان گشود. کمی پس از تولد آریل، خانواده اش به آمریکا نقل مکان کردند و او ده سال از دوران کودکی خود را در ایالات متحده گذراند. دورفمن به همراه خانواده در سال ۱۹۵۴ به شیلی رفت. او پس از حضور در دانشگاه شیلی در سال ۱۹۶۶ با آنگلیکا مالیناریچ ازدواج کرد و در سال ۱۹۶۷ به شهروندی شیلی درآمد، به همین خاطر از او بیشتر به عنوان نویسنده ای شیلیایی یاد می کنند. از دورفم...
نکوداشت های کتاب شکستن طلسم وحشت
An excellent, quick and powerful read, accessible to everyone.
اثری شگرف، سریع و قدرتمند که برای همه قابل فهم است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Slim but dense with emotion.
کوتاه اما سرشار از عاطفه.
Amazon Amazon

By one of the greatest Latin American writers.
اثر یکی از برجسته ترین نویسندگان آمریکای لاتین.
Newsweek Newsweek

قسمت هایی از کتاب شکستن طلسم وحشت (لذت متن)
«پینوشه» چطور توانسته این همه شیلیایی را گول بزند؟ چطور می شود توضیح داد که این همه آدم باور کرده اند او همیشه از جنایات انجام شده در رژیمش بی خبر بوده و تا همین امروز هم باور دارند او بی گناه است؟

فراوان اند، بسیار فراوان اند کسانی که در این جنایات شریک بوده اند. بدون شک، اول از همه، صدها پرسنل نظامی و همدستان غیرنظامی آن ها که اوامر «پینوشه» را اجرا می کردند، مردانی که ماشه را می چکاندند یا بدن ها را کاردآجین می کردند یا گیره های فلزی را کار می گذاشتند.

و بعد دیگرانی هم هستند که مرئی نیستند، هزاران نفری که تحمیل این جنایات بر هم وطنان خود را انکار می کردند، با این که خوب می دانستند چه اتفاقی داشت می افتاد.