کتاب بانک های اجتماعی

Social Banks and the Future of Sustainable Finance
و آینده تامین مالی پایدار
  • 20 % تخفیف
    75,000 | 60,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: رسا رسا
    نویسنده:
کد کتاب : 73231
مترجم :
نوید خنوه
شابک : 978-9643179595
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 مهر

معرفی کتاب بانک های اجتماعی اثر اولاف وبر

سال های زیادی از تاسیس اولین بانک می گذرد. بانک ها در ابتدا با هدف سپرده گذاری و نگهداری سرمایه به وجود آمدند. اما رفته رفته دامنه فعالیت خود را افزایش دادند و به موازات گسترش اثرگذاری بانک ها بر اقتصاد کشورها، انتظارات جدیدی از آنها نیز برای توجه به جامعه و توسعه پایدار شکل گرفت.
بانک داری اجتماعی یا بانک اجتماعی، از مفاهیمی است که در نتیجه تحولات در نگاه به بانک ها و بنگاه های اقتصادی و نیز اهمیت پیدا کردن موضوع توسعه پایدار، شکل گرفته است. در سطح بین المللی، این مفهوم با سرعت بالایی در حال رشد و گسترش است و نیاز است در کشور عزیزمان نیز، به این موضوع توجه جدی تری ازگذشته شود. بانک داری اجتماعی، یک نوع از بانکداری ارزش مدار است که در بطن خود علاوه بر تاثیرات اجتماعی و محیط زیستی مثبت، از نظر اقتصادی نیز پایدار است. اگر چه این مفهوم، تاریخچه ای بلند و موفق دارد، اما هیچ گاه به اندازه زمان فعلی و بعد ازبحران های مالی قرن اخیر، مورد توجه نبوده است.
این کتاب، اولین کتابی است که به ارائه نگاهی جامع و مفصل درباره گذشته، حال و اینده بانک داری اجتماعی و پایدار می پردازد و مطالعه آن به محققان، دانشجویان، و صد البته مخاطبان حرفه ای و شاغل در صنعت بانک داری پیشنهاد می شود. نویسندگان کتاب، هم در دانشگاه و هم در صنعت بانکی دارای تخصص و تجربه هستند و به پشتوانه سال ها تجربه کاری شان در حوزه بانک داری اجتماعی، می توان ادعا کرد که این کتاب ترکیبی تراز بالا از علم و تجربه در کنار یکدیگر است.

کتاب بانک های اجتماعی

اولاف وبر
اولاف وبر استاد دانشکده محیط زیست، سازمان و توسعه،دانشگاه واترلو است. علاوه بر این، وی سمت ریاست پژوهشی دانشگاه واترلو در امور مالی پایدار و عضو ارشد CIGI را دارد. علایق تحقیقاتی و آموزشی او به ارتباط بین بازیگران بخش مالی، مانند بانک ها و توسعه پایدار و پیوند بین پایداری و عملکرد مالی شرکت ها می پردازد. تمرکز تحقیقات او بر روی تأثیرات صنعت مالی بر توسعه پایدار، نقش مکانیسم‌های داوطلبانه و نظارتی برای پایدارتر شدن بخش مالی، بانکداری اجتماعی و سرمایه‌گذاری تأثیرگذار، اهمیت ریسک‌...