کتاب ذهن و بازار

The Mind and the Market: Capitalism in Western Thought
جایگاه سرمایه داری در تفکر اروپای مدرن

  • 20 % تخفیف
    قیمت : 95,000 | 76,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: بیدگل بیدگل
    نویسنده:
مشخصات کتاب ذهن و بازار
مترجم :
شابک : 9786007806272
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 739
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 آبان

جایزۀ دانلد کاگن انجمن تاریخ برای بهترین کتاب تاریخ اروپا

معرفی کتاب ذهن و بازار اثر جری مولر

اندیشیدن و نوشتن درباره سرمایه داری (کاپیتالیسم) هیچ گاه منحصر به اقتصاددانان نبوده است. قرن های متمادی با فیلسوفان، سیاستمداران، شاعران و دانشمندان علوم اجتماعی درباره اثرات فرهنگی، اخلاقی و سیاسی سرمایه داری بحث کرده اند. و دعاوی آنان نیز فراوان و متفاوت بوده است. کتاب ذهن و بازار، جایگاه سرمایه داری در تفکر اروپای مدرن تاریخچه ای است جالب توجه در این باره که ایده سرمایه دارای چگونه در اندیشه غربی تکوین و تکامل یافته است. در نگارش کتاب خود جری مولر، استاد تاریخ دانشگاه کاتولیک آمریکا واقع در واشنگتن دی.سی، به بررسی رشته ای گیرا از آرا و افکار درباره پیامدهای سرمایه داری و استلزامات آتی آن نشسته است و این کار را با پوشش دادن به طیف گسترده ای از نظرات و عقاید انجام داده که همزمان دربرگیرنده هابز، ولتر، آدام اسمیت، ادموند برک، هگل، مارکس، و متی یوآرنولد و نیز روشنفکران کمونیست، فاشیست، و نئولیبرال قرن بیستم است. کتاب حاضر نمونه ای است جذاب و دستیاب از تاریخ اندیشه ها، اندیشه هایی که در هرگوشه کنار زندگی روزمره مان طنین انداز هستند.

کتاب ذهن و بازار

جری مولر
جری مولر در 7 ژوئن 1954 متولد شد.مولر از سال 1984 در دانشگاه کاتولیک امریکا تدریس می کند و استاد تاریخ این دانشگاه است. او لیسانس خود را از دانشگاه برندایس گرفت و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در دانشگاه کلمبیا به پایان رساند. او تاکنون پنج کتاب نوشته است. کتاب او با نام ذهن و بازار جایزۀ دانلد کاگن انجمن تاریخ را برای بهترین کتاب تاریخ اروپا برد.تفکر دربارۀ سرمایه داری کتاب دیگر اوست که شامل سخنرانی های او می شود.علاوه بر این، مقالات و جستارهای مولر در نشریات فارین افرز، نیو ریپابلیک،وال اس...
قسمت هایی از کتاب ذهن و بازار (لذت متن)
از بین رویدادهایی که باعث شد ولترپروس را با بی آبرویی ترک کند، سوداگری غیر قانونی او در زمینۀ اوراق بهادار دولتی بود. ولتر پیش تر استعداد خود را در تبدیل نابهنجاری های قانونی به فرصت های مالی نشان داده بود. او در پاریس و لورن خود و بستگانش را با بی اثر کردن سیاست دولتی ثروتمند کرده بود. در پوتسدام نیز ولتر کوشید قانون را برای سود بردن از قرض عمومی دور بزند. اما این بار قانون را فردریک، میزبان و حامی ولتر، صادر کرده بود. ولتر در جریان این قضیه وجهۀ خود را نزد پشتیبانانش از دست داد، اتفاقی که بیست سال پیش نیز در انگلستان روی داده بود.