کتاب انکار مرگ

The Denial of Death
کد کتاب : 75009
مترجم :
شابک : 978-6002502971
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

برنده جایزه پولیتزر سال 1974

معرفی کتاب انکار مرگ اثر ارنست بکر

انکار مرگ ، انکار زندگی است . بی زندگی ، مرگی نیست و بی مرگ زندگی قابل تصور نیست .
با مطالعه این کتاب درمی یابید که اگر مرگ رازهای ناگشوده ای است که هست ، صد البته زندگی و حیات نیز خود معمایی است .
نویسنده خردمند این اثر پس از واکاوی نظر فیلسوفان ، روانشناسان و نظریه پردازان بزرگ . مطرح جهان به سراغ روانکاوی و دیدگاه های فروید و همراهان او ( یونگ ، آدلر ، فرنزی ، رنک و … ) می رود و با ژرف اندیشی و بصیرتی شایسته آنها را نقد می کند .
انگیزه روانی و فرا فرهنگی شوق به جاودانگی ، مرگ آگاهی ، اضطراب مرگ ، قهرمان گرایی و ریشه های کاریزما ، روان شناسی و پویایی گروه ، عشق رمانتیک ، تحلیل افسردگی و روان پریشی و … ، ده ها مسئله دیگر را در ارتباط با مرگ و زندگی به شیوه ای تحسین برانگیز مورد بررسی قرار می دهد .
مطالعه کتاب برای همه اقشار روشنفکر ، جامعه شناسان ، روان شناسان ، روان پزشکان و دوستداران فلسفه و غرفان مفید و بحث انگیز خواهد بود .
کتاب ارزش آن را دارد که حداقل دو سه بار خوانده شود .

کتاب انکار مرگ

ارنست بکر
ارنست بکر (27 سپتامبر 1924 - 6 مارس 1974) یک انسان شناس فرهنگی آمریکایی و نویسنده کتاب برنده جایزه پولیتزر در سال 1974 ، انکار مرگ بود.ارنست بکر از والدین مهاجر یهودی در اسپرینگ فیلد، ماساچوست متولد شد. وی که در جنگ جهانی دوم در پیاده نظام خدمت می کرد، به آزادسازی اردوگاه کار اجباری نازی ها کمک می کرد. بکر پس از اتمام خدمت سربازی، در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی وی به عنوان افسر اداری به سفارت ایالات متحده در پاریس پیوست.در اوایل 30 سالگی، وی برای ادامه تحصیل در ...