کتاب بی کلاه

Hatless
  • 20,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: ایهام ایهام
    نویسنده:
کد کتاب : 81699
مترجم :
شابک : ‏‫‬‭978-6226813587‬‬
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 38
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب بی کلاه اثر لطیفه بطی

لطیفه بطی یکی از نویسندگان سرشناس کویتی است و آثارش غنای خاصی دارد. او در نشریه عربی کودکان می‌نویسد و آثارش توسط وزارت تربیت کویت به عنوان منبع درسی برای کودکان معرفی شده و در مدارس تدریس می‌شود. تصویرسازی‌های این کتاب توسط نقاش و گرافیست سوری «ضحی الخطیب» انجام شده و بازسازی تصاویر و طراحی کتاب ترجمه فارسی را متین رحیمی انجام داده است.
بطی نویسنده‌ای بسیار فعال و اثرگذار است. او در سال ۲۰۱۷ جایزه شیخ زاید آل نهیان را به خود اختصاص داد. متاسفانه با تمام اهمیت این نویسنده و کیفیت آثارش، پیش‌تر هیچ کتابی از او به فارسی ترجمه نشده بود.
«بی‌کلاه» روایت سرزمینی است که در آن همه‌ی آدم‌ها با کلاه به دنیا می‌آیند و صرفا به تاریکی زیر کلاه خو کرده‌اند. کلاه‌ها بلندند و تا پایین بدن مردم کشیده شده است. تا اینکه دختربچه‌ای به اسم بی‌کلاه به دنیا می‌آید که روزی از سر کنجکاوی کلاه را از سر خود برداشته و متوجه زیبایی‌های شگفت‌انگیز دنیای بیرون می‌شود، اما مردم با او به مخالفت برمی‌خیزند....

کتاب بی کلاه

لطیفه بطی
لطیفه بطی (عربی: لطيفة بطي) نویسنده اهل کویت است. او کتاب‌های زیادی برای کودکان منتشر کرده‌است، مانند «بدون کلاه» که برنده جایزه کتاب شیخ زاید در بخش ادبیات کودکان شد و توسط نانسی روبرتز به انگلیسی ترجمه شد. بطی با مجله کویتی العربی الصغیر همکاری داشته‌است.