کتاب یک بعلاوه یک

One Plus One
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 64,000 | 57,600 تومان

  • موجود
  • انتشارات: آموت آموت
    نویسنده:
کد کتاب : 1008
مترجم :
شابک : 978-600-384-022-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 24
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

نامزد بهترین داستان سال گودریدز

معرفی کتاب یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز

کتاب یک بعلاوه یک، رمانی عاشقانه نوشته ی جوجو مویز است که نخستین بار در سال 2014 به انتشار رسید. تصور کنید که زندگی تان از هر نظر با مشکل رو به روست؛ همسرتان ناپدید شده، قلدرها دست از سر پسرخوانده ی نوجوانتان برنمی دارند و برای دخترتان که هوش و استعداد کم نظیری در ریاضی دارد، فرصتی بی نظیر پیش آمده اما به خاطر مشکلات مالی، نمی توانید این فرصت را برای او فراهم کنید. این، زندگی جس در یک نگاه است تا این که فرصت رهایی از این شرایط سخت به شکلی غیرمنتظره خود را نمایان می سازد. این فرصت رهایی، میلیونری به نام اِد است که جس به شکلی اتفاقی، وظیفه ی تمیز کردن یکی از خانه هایش را بر عهده گرفته است. اما اِد هم مشکلات بزرگ خود را دارد و بردن این خانواده ی در آستانه ی فروپاشی به المپیاد ریاضی در نظرش، اولین کار غیرخودخواهانه ای است که در طول سال ها و شاید هم در کل عمر خود تصمیم گرفته که انجام دهد.

کتاب یک بعلاوه یک

به گقته مترجم: خانم مویز در رمان «یک بعلاوه یک» از زن جوانی می‌نویسد که در جامعه تنها رها شده و باید زندگی دختر نابغه ریاضی و پسرش را که به فرزندی پذیرفته اداره کند، این زن همیشه به فرزندانش گفته که باید درستکار باشند و خلاف نکنند، اما آیا می‌توان در این دنیای سراسر آشوب به اخلاقیات پایبند بود؟

کتاب یک بعلاوه یک

جوجو مویز
جوجو مویز، زاده ی ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن، انگلستان، روزنامه نگاری انگلیسی بوده و از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان های عاشقانه مشغول است. او یکی از تنها چند نویسنده ای است که برای دو بار برنده ی جایزه ی سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) توسط انجمن نویسندگان رمان های عاشقانه (Romantic Novelists Association) گردیده و آثارش به یازده زبان مختلف دنیا ترجمه شده اند.
نکوداشت های کتاب یک بعلاوه یک
You'll laugh, you'll weep, and when you flip the last page, you'll want to start all over again.
خواهید خندید، گریه خواهید کرد و زمانی که آخرین صفحه را ورق می زنید، می خواهید این داستان را دوباره از اول شروع کنید.
Book Browse

An emotional, rich, and satisfying novel.
رمانی پراحساس، پرمایه و رضایت بخش.
Library Journal Library Journal

Satisfying and memorable.
رضایت بخش و به یاد ماندنی.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب یک بعلاوه یک (لذت متن)
گاهی تو ناچاری یک اتفاق را بارها و بارها تکرار کنی تا چیزی که دوست داری از آب دربیاید. هربار که انجامش می دهی، یک قدم به هدفت نزدیکتر می شوی. به زبان ساده تر، گاهی باید فقط جلو بروی، همین.

جس گاهی با خودش خیال پردازی می کرد که اگر مجبور نبود همیشه سر کار باشد، چگونه مادری می شد. برای بچه ها کیک درست می کرد و می گذاشت کاسه را بلیسند. بیشتر لبخند می زد. روی کاناپه می نشست و با آن ها حرف می زد. وقتی بچه ها سر میز آشپزخانه نشسته بودند و تکالیف مدرسه انجام می دادند، کنارشان می ایستاد، به اشکالاتشان جواب می داد و کمکشان می کرد تا بالاترین نمره ی ممکن را بگیرند.

مادربزرگ جس همیشه می گفت کلید یک زندگی شاد، حافظه ی ضعیف است. در حقیقت، این حرف را پیش از آن که دچار زوال عقل شود گفته بود، ولی جس نکته را گرفته بود.