کتاب جان عزیزم

Dear John
کد کتاب : 606
مترجم : پدیده آزادی
شابک : 978-964-2950-08-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

4 هفته جزو لیست پرفروش های نیویورک تایمز سال 2007

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2010 ساخته شده است.

معرفی کتاب جان عزیزم اثر نیکلاس اسپارکس

کتاب جان عزیزم، داستان عاشقانه ای فوق العاده جذاب است که در زمره ی پرطرفدارترین رمان های نیکلاس اسپارکس قرار می گیرد. پسری سرکش و طغیان گر به نام جان، مدرسه را ترک کرده و برای پیوستن به ارتش نام نویسی می کند. او نمی داند که می خواهد با زندگی اش چه کار کند، تا این که با دختر رویاهایش، ساوانا، دیدار می کند. علاقه ی دو طرفه ی میان این دو نفر، خیلی زود تبدیل به عشقی آتشین شده و باعث می شود که ساوانا تا پایان دوره ی خدمت جان، برای او صبر کند و جان هم تصمیمی قطعی می گیرد که می خواهد زندگی اش را در کنار معشوقه اش سپری کند. اما روز یازده سپتامبر همه چیز را تغییر می دهد. جان احساس وظیفه می کند که برای دفاع از کشورش باید دوباره به ارتش بپیوندد و همین جدایی طولانی باعث می شود که ساوانا در دام عشق مردی دیگر گرفتار شود. حالا جان پس از بازگشت به خانه، باید با مهمترین تصمیم زندگی اش رو به رو شود.

کتاب جان عزیزم

نیکلاس اسپارکس
نیکولاس چارلز اسپارکس، زاده ی 31 دسامبر 1965، نویسنده، فیلمنامه نویس و تهیه کننده ی آمریکایی است.اسپارکس در اوماها در ایالت نبراسکا به دنیا آمد. او در سال 1984 دوران دبیرستان را به پایان رساند و برای تحصیل در رشته ی مدیریت کسب و کار در دانشگاه نوتردام ثبت نام کرد و در سال 1988 با موفقیت فارغ التحصیل شد. اسپارکس همچنین در آن سال، با همسر آینده اش، کتی کوت، آشنا شد. آن ها در 22 جولای 1989 ازدواج کردند و به کارولینای شمالی نقل مکان کردند. این زوج، صاحب 5 فرزند شدند و در سال 2015 به صورت توافقی و...
نکوداشت های کتاب جان عزیزم
Sparks is one of the world's most beloved storytellers.
اسپارکس، یکی از محبوب ترین داستان سرایان جهان است.
Amazon Amazon

Sparks' writing is smooth and easy and Dear John is a quick, gripping read.
نثر اسپارکس، ساده و روان است و جان عزیزم، داستانی سریع و هیجان انگیز است.
Thoughtco

Nicholas Sparks has a mesmerizing way of writing.
نیکلاس اسپارکس، شیوه ای مسحورکننده در نگارش دارد.
Readers Lane

قسمت هایی از کتاب جان عزیزم (لذت متن)
در تمام راه برگشت به آمریکا گیج بودم. تنها کاری که کردم از پنجره هواپیما بیرون را نگاه می کردم. به اقیانوس خاکستری رنگ زیر پایمان که هزار فوت از من فاصله داشت نگاه می کردم و آرزو می کردم ای کاش لحظات آخر زندگی پدرم در کنارش بودم. از زمانی که خبر فوت پدر به من داده شد، دیگر ریشم را نتراشیدم، حمام هم نرفتم و حتی لباس هایم را عوض نکردم. فکر می کردم اگر کارهای روزمره ام را انجام دهم یعنی رفتن او را کاملا پذیرفته ام.

سرانجام معنی عشق واقعی را فهمیدم. عشق یعنی این که به خوشحالی طرف مقابلت بیشتر از خوشحالی خودت اهمیت دهی، صرف نظر از این که انتخاب هایی که با آن ها رو به رو می شوی، چقدر می توانند دردناک باشند.

داستان ما سه بخش دارد: شروع، میانه و پایان. اگرچه همه ی داستان ها به همین شکل اتفاق می افتند، هنوز نمی توانم باور کنم که داستان ما برای همیشه ادامه نداشت.