کتاب اعترافات

Confessions
کد کتاب : 1049
مترجم :
شابک : 978-964-448-266-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 850
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1782
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 30 مرداد

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب اعترافات اثر ژان ژاک روسو

کتاب اعترافات، اثری نوشته ی ژان ژاک روسو است که در سال 1782 به رشته ی تحریر در آمد. روسو در این کتاب بسیار شناخته شده و تأثیرگذار، داستان زندگی خود را روایت می کند: از تجارب سازنده ی خود در دوران کودکی در ژِنو گرفته، تا دستیابی به شهرتی جهانی به عنوان فیلسوف و رمان نویس در پاریس و ماجرای تبعید و دورافتادگی اش از جهان تمدن های مدرن. روسو در تلاش برای توضیح این که چه کسی بود و چگونه به فردی مورد تحسین و همچنین مورد آزار و اذیت تبدیل شد، با بینشی منحصر به فرد به تحلیل رابطه ی میان یک «خویشتنِ درونیِ» گریزان اما حیاتی، با هویت ها و نقاب های اجتماعیِ اجتناب ناپذیر می پردازد. علاوه بر این ها، کتاب اعترافات به گونه ای تلاش روسو با بهره گیری از تمامی ابزارهای زبان است برای انتقال مفهومی که در کلام نمی گنجد: کیفیتِ منحصر به فرد و شخصیِ هستیِ هر فرد.

کتاب اعترافات

ژان ژاک روسو
ژان ژاک روسو، زاده ی 28 جون 1712 و درگذشته ی 2 جولای 1778، فیلسوف و نویسنده ی سوییسی بود.اندیشه های روسو در زمینه های سیاسی، ادبی و تربیتی، تأثیر بزرگی بر معاصران خود گذاشت. او که سال ها در پاریس زندگی می کرد، به عنوان یکی از راه گشایان آرمان های انقلاب فرانسه در نظر گرفته می شود. اگر چه روسو، از نخستین روشنگرانی است که مفهوم حقوق بشر را به طور مشخص به کار گرفت، اما نزد او از این مفهوم تنها می توان به معنایی ویژه و محدود سخن به میان آورد. روسو رادیکال تر از هابس و جان لاک و شارل دو مونتسکیو م...
نکوداشت های کتاب اعترافات
One of the first major autobiographies.
یکی از اولین خودزندگی نامه های برجسته.
Barnes & Noble

An astonishing work of acute psychological insight.
اثری حیرت انگیز از بینش های روانشناسانه ی دقیق.
Penguin Random House Penguin Random House

A work by the most original, profound, and creative writer of the eighteenth century.
اثری نوشته ی بدیع ترین، عمیق ترین و خلاق ترین نویسنده ی قرن هجدهم.
Amazon Amazon

قسمت هایی از کتاب اعترافات (لذت متن)
از حرف زدن های اضافی است که بدبختی ها و خطرها پیش می آید.

انسان، آزاد زاده می شود و همه جا در بند است.

تنها من قلب خود را احساس می کنم و آدمیان را می شناسم. سرشت من به هیچ یک از کسانی که دیده ام، نمی ماند و به خود اجازه می دهم که بپندارم در آفرینش با هیچ یک از دیگر آدمیان نیز همانندی ندارم. اگر از آنان برتر نیستم، دست کم با آنان تفاوت دارم. خوب یا بد بودن کار طبیعت در شکستن قالبی که گل مرا در آن سرشته، امری است که تنها پس از خواندن نوشت ی من می توان درباره اش داوری کرد.