شکسپیر و شرکا

Time Was Soft There: A Paris Sojourn at Shakespeare & Co.

مشخصات کتاب شکسپیر و شرکا
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-305-606-3
تعداد صفحه :372
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2005
سری چاپ :6
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب شکسپیر و شرکا اثر جرمی مرسر | ایران کتاب

کتاب شکسپیر و شرکا، سفرنامه ای نوشته ی جرمی مرسر است که نخستین بار در سال 2005 وارد بازار نشر شد. روزنامه نگاری کانادایی به نام جرمی مرسر، فقیر و بیکار بر کرانه ی جنوبی رود سن در پاریس قدم می زد که با کتابفروشی کوچکی به نام شکسپیر و شرکا مواجه شد. مرسر از این کتابخانه کتابی خرید و کارکنان آن جا از او دعوت کردند که با آن ها چای بنوشد. مرسر برای چندین هفته در طبقه ی بالای کتابفروشی زندگی کرد، برای مالک کتابفروشی یعنی آقای جُرج ویتمن مشغول به کار شد، روابطی عاشقانه را تجربه کرد و ماجراهای بزرگ و کوچک زیادی را از سر گذراند. کتاب شکسپیر و شرکا، داستان سفری به سرزمین عجایبی ادبی در پاریس است.

کتاب شکسپیر و شرکا

نکوداشت های کتاب شکسپیر و شرکا
The last firsthand account of a legend.
آخرین گزارش مستقیم از مردی افسانه ای.
Newsweek Newsweek

A great read, both funny and quietly moving.
کتابی بسیار خوب، هم بامزه و هم بسیار تکان دهنده.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

Mercer is a fine writer with a keen and jaundiced eye.
مرسر، نویسنده ای توانا، تیزبین و شک گرا است.
Chicago Tribune Chicago Tribune

قسمت هایی از کتاب شکسپیر و شرکا (لذت متن)
آنچه در پی می آید، داستان چگونگی پناه گرفتن من در یک کتابفروشی قدیمی عجیب و غریب در پاریس و ماجراهای جالبی است که طی اقامتم در آنجا اتفاق افتاد. در نوشتن خاطراتی از این دست، حقیقت سیال می شود. بازگویی واقعیت همه ی آنچه باعث آمدن من به فرانسه شد و تمام آنچه در کتابفروشی رخ داد، احتیاج به حجمی بسیار بیشتر از کتاب حاضر داشت. بنابراین رویدادها خلاصه، فشرده و باز خلاصه شدند. برخی رویدادها از حیث زمانی اندکی پس و پیش شده اند و رویدادهایی به شکل انتخابی حذف و یا جرح و تعدیل شده اند؛ و بنا به نیاز، اسم یک نفر تغییر داده شده است. گذشته از موارد فوق، این داستان تا جایی که فعلا امکان دارد به حقیقت نزدیک است.

وقتی که چشم هات به نور ملایم توی اتاق ها عادت کند، پشت سر قفسه ها، چمدان ها و کوله پشتی ها و تیشرت ها و حوله ها را می بینی و اینجا و آنجا کیسه های خواب و نیمکت هایی که بعد از بسته شدن مغازه به تخت خواب تبدیل می شوند. جورج مقدم همه ی مشتری ها را گرامی می دارد، به همگی غذا می دهد و اجازه می دهد که تا هر وقت دلشان بخواهد آنجا بمانند.

زمانی که من در ژانویه سال 2000 فنجان چایم را در «شکسپیر و شرکا» نوشیدم، جرج به مردم می گفت که به چهل هزار نفر اجازه داده است در مغازه اش بخوابند، یعنی بیش از جمعیت شهرش سلم، وقتی که او داشت آنجا بزرگ می شد. بعد از آن روز اول در مغازه، قصد کردم که من نفر بعدی باشم.